Středa, 21 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

Kdy Bitcoin překoná maximum 69 tisíc dolarů? Kryptoměnový stratég odhadl časový termín pro ATH: Týden na trzích

Cena hlavní kryptoměny je oproti svému maximu všech dob (ATH) na ceně cca 69 000 USD stále hluboko v propasti. Široce sledovaný stratég InvestAnswers předpovídá časové rozmezí pro návrat.

Vítejte na hodlerském webu u Týdne na trzích. Bitcoin se po nedávném růstu zastavil na rezistenci okolo 30 tisíc dolarů. Úroveň zatím drží. V tuto chvíli se BTC obchoduje za 27 422 dolarů. Bitcoinová domainance dosahuje 46,5 % a za posledních 7 dní cena hlavní kryptoměny klesla o 1,54 %.

230násobný růst ceny Bitcoinu je anomálie, která se už nezopakuje. V minulém dílu jsme se věnovali střízlivějším odhadům potenciálního růstu během bull marketu.

Přinese bull market několikanásobky aktuální ceny BTC? 230x růstu Bitcoinu se už nedočkáte: Týden na trzích

 

Kdy Bitcoin překoná historické maximum 69 tisíc USD

Méně trpěliví obchodníci by zde rádi slyšeli, že k dosažení vrcholu dojde za týden, možná za měsíc. Tak to ale pochopitelně není a pravděpodobnost tohoto scénáře je relativně velmi malá.

Pokud bychom srovnali předešlé cykly, stále nedostaneme náhled do budoucnosti, ale můžeme si ujasnit, jak se Bitcoin choval v minulosti.

Kryptoměnový analytik InvestAnswers srovnal průměrnou dobu, kterou během předchozích cyklů trvalo, než se Bitcoin zotavil po dosažení historických maxim, po kterých se zhroutil.

S pomocí této časové osy říká, že zbývá 415 dní, než cena hlavní kryptoměny během svého současného cyklu dosáhne nového historického maxima, tedy než přesáhne cenu cca 69 000 USD za jednotku.

Uvedl:

Posledním dvěma bitcoinovým cyklům trvalo asi tři roky, než se vrátily na předchozí historická maxima, což není špatné. V současné době jsme v polovině tohoto období. Dámy a pánové, oba předchozí cykly byly svědky cenové akce, která znovu testovala dna trhu, a je proto nejlepší připravit se na podobný scénář, zejména s ohledem na aktuální makro protivětry.

Co je opravdu zajímavé, když se podíváte na to, kde jsme teď, ta žlutá čára, jsme na 545 dnech. A pokud vezmete průměr všech těchto tří předchozích cyklů, máme asi 415 dní na to, abychom dosáhli nového historického maxima – pokud se historie bude opakovat a pokud budou tyto průměry fungovat, není to záruka.

 

 

Věci, jako je bankovní krize, jsou tentokrát jiné a mohou vývojem ceny BTC zahýbat. Trh je jiný, než v letech 2018, 2015 atd., ale je to vodítko, které naznačuje, že si na případné nové ATH ještě počkáme.

Stále poměrně optimistický scénář s určitou mírou pravděpodobnosti založenou na historických datech odhaduje růst na nové maximum někdy v polovině příštího roku.

Existují i odvážnější predikce. Populární influencer Aurelien Ohayon nedávno sdílel graf, který naznačuje, že bull market již začal a žádné dlouhobé konsolidování do strany se nechystá.

BITCOINOVÝ BULL RUN ZAČÍNÁ.

Když týdenní double EMA 100 překročí týdenní medián hl2, 2, 14, 4, začínají historické bull runy.

 

 

Závěr

V tomto dílu jsme se dotkli časového rámce na bitcoinových cyklech. Jde o rozsáhlé téma, ke kterému se jistě ještě dostaneme. V zásadě by většina lidí uvítala, kdyby se věci děly rychle a Bitcoin dosahoval nová maxima každé úterý. Úspěch na kryptotrhu však obvykle souvisí s pěknou dávkou trpělivosti a dodržování strategie po dlouhou dobu.

Tento článek neberte jako signál k nákupu, jedná se o dlouhodobý bullish koncept. Kryptotrhy jsou nejzajímavější pro ty, kteří myslí dlouhodobě, vnímají cykly, a to, co se během nich v kryptosvětě mění. Na ty nejzajímavější novinky a změny se zaměřuje většina našich článků. A pokud také příště vyjde volně pojatý seriál Týden na trzích, dozvíte se to jako první v ponděli na webu Kryptohodler.cz.

 

Máte rádi hodlerský web? Navštivte naši donate sekci a staňte se přispěvatelem. Nebo se s ostatními podělte o svůj názor v komentářích.

Registrací na Coinbase přes tento odkaz získáte bonus 10 USD za Váš první nákup kryptoměn na největší americké kryptoburze. Více informací a návod najdete zde.
Zaregistrujte se na Binance přes tento odkaz a získáte 10% slevu na poplatcích. Pro více informací o největší altcoinové burze na světě navštivte náš návod.
Varování: Všechna historická data jsou za náma a jejich podobnost s budoucností může být čistě náhodná. Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty, proto by je nikdo neměl neuváženě kupovat ani používat. Vstupem na web Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

IRS požaduje 44 miliard dolarů z majetku zkrachovalé kryptoměnové burzy FTX a jejích dceřiných společností

 

Hodleři vždy myslí v delším časovém horizontu (zdroj obrázku: MemeingBitcoin)

 

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *