Pondělí, 27 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

IRS požaduje 44 miliard dolarů z majetku zkrachovalé kryptoměnové burzy FTX a jejích dceřiných společností

Ministerstvo financí Spojených států a Internal Revenue Service (IRS) podalo 45 pohledávek v hodnotě 44 miliard dolarů proti zkrachovalé kryptoměnové burze FTX a jejím dceřiným společnostem.

 

Bývalý produktový manažer Coinbase byl odsouzen na 2 roky vězení v kauze obchodování zasvěcených osob

 

IRS vyčísluje sesterské firmě FTX Alameda Research LLC  20,4 miliardy dolarů na daních z partnerství a daních ze mzdy.

 

Zdroj: Kroll

 

Další nárok ve výši 7,9 miliardy dolarů vznáší IRS vůči společnosti Alameda Research LLC, zatímco dva nároky 7,5 miliardy a 2 miliardy dolarů jsou vzneseny vůči společnosti Alameda Research Holdings.

IRS přihlásil pohledávky v rámci „správní priority,“ což mu umožnilo těmto pohledávkám dát přednost. Počkají si tak pohledávky nezajištěných věřitelů během konkurzního řízení.

O tuto částku pravděpodobně klesne majetek společnosti, který bude sloužit na odškodnění zákazníků.

Zatímco Alameda Research sídlí v Hongkongu, její zakladatelé a klíčoví zaměstnanci, včetně Sama Bankmana-Frieda a Caroline Ellison, jsou státními příslušníky USA.

V dubnu FTX získala zpět aktiva ve výši 7,3 miliardy dolarů a tvrdila, že zváží restart burzy. I v té době závazky FTX stále převyšovaly její aktiva o odhadovaných 8,7 miliardy dolarů.

Obrovské daňové nedoplatky by mohly ohrozit či snížit schopnost FTX a přidružených společností odškodnit své věřitele. Vzhledem k tomu, že většina pohledávek IRS jde za společností Alameda, potvrzuje tato entita svou pověst noční můry pro zákaznické vklady FTX.

 

Máte rádi hodlerský web? Navštivte naši donate sekci a staňte se přispěvatelem. Nebo se s ostatními podělte o svůj názor v komentářích.

Registrací na Coinbase přes tento odkaz získáte bonus 10 USD za Váš první nákup kryptoměn na největší americké kryptoburze. Více informací a návod najdete zde.
Zaregistrujte se na Binance přes tento odkaz a získáte 10% slevu na poplatcích. Pro více informací o největší altcoinové burze na světě navštivte náš návod.

Nyní můžete vytvořit “shitcoin” za méně než 30 sekund! Virální video návod již zaznamenal přes 3 miliony zhlédnutí

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *