Pátek, 24 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Bývalý produktový manažer Coinbase byl odsouzen na 2 roky vězení v kauze obchodování zasvěcených osob

Soudkyně okresního soudu Spojených států pro jižní obvod New Yorku Loretta Preska odsoudila Ishana Wahiho na 2 roky vězení za jeho roli při využívání důvěrných informací, které získal během svého působení v Coinbase.

 

Obchodování s memecoiny prudce vzrostlo na dvouletá maxima, což signalizuje opatrnost pro bitcoinové býky

 

Ishan Wahi se musí dostavit do 21. června (14:00 ET), aby si odpykal trest ve Federálním nápravném ústavu Fort Dix v New Jersey.

Bývalý produktový manažer kryptoburzy se podle soudu účastnil obchodování zasvěcených osob. U soudu uvedl, že svých činů lituje a řekl, že „udělal obrovskou chybu.“

Díky internim informacím o zalistování kryptoměn mělo dojít k nelegálnímu obohacení v celkové výši 1 až 1,5 milionu dolarů.

Mluvil jste velmi pěkně, řekl jste všechny správné věci. Doufám, že to svým rodičům vynahradíte, řekla soudkyně.

Bývalý zaměstnanec Coinbase – spolu se svým bratrem Nikhilem Wahim a společníkem Sameerem Ramanim použil důvěrné informace, které získal od Coinbase, k zisku.

Americké úřady zatkly oba bratry v červenci 2022, když se pokoušeli uprchnout ze země a odcestovat do Indie.

Wahiho právník argumentoval, že při zvažování odsouzení by měl soud zvážit Ishanův imigrační status ve Spojených státech, že se jednalo o nenásilný trestný čin a že před zatčením měl „nulovou kriminální minulost.“

Před vynesením verdiktu právník uvedl:

Tvrdím, že není potřeba, aby tento soud ukládal další trest. Přišel o práci. Ztratil svou pověst. Utrpěl obrovské množství negativní publicity jak zde ve Spojených státech, tak v Indii.

Bratr odsouzeného byl rovněž odsouzen, a to na 10 měsíců. Ramani pak prozatím zůstává na svobodě.

Nešlo o jednorázovou chybu – bylo to více než deset měsíců […] Mít přístup k informacím, ke kterým měl přístup tento obžalovaný, bylo jako být schopen číst noviny den předem, dodala soudkyně.

 

Máte rádi hodlerský web? Navštivte naši donate sekci a staňte se přispěvatelem. Nebo se s ostatními podělte o svůj názor v komentářích.

Registrací na Coinbase přes tento odkaz získáte bonus 10 USD za Váš první nákup kryptoměn na největší americké kryptoburze. Více informací a návod najdete zde.
Zaregistrujte se na Binance přes tento odkaz a získáte 10% slevu na poplatcích. Pro více informací o největší altcoinové burze na světě navštivte náš návod.

 

Makroinvestor Bert Dohmen říká, že bankovní krize je zatím jen špičkou ledovce: Bude to horší než Velká deprese

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *