Úterý, 21 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Je XRP cenný papír? Obrana proti SEC bude stát Ripple 200 milionů dolarů, říká generální ředitel Brad Garlinghouse

Ostře sledovaný případ Ripple vs. SEC mnozí považují za rozhodující soudní spor s dopadem na celý kryptosektor na mnoho let. Právní obrana stojí společnost Ripple stovky milionů dolarů.

 

Bitcoinové poplatky poprvé od roku 2017 překonaly odměnu za blok! Dávejte pozor, blockchain BTC zahlcují NFT tokeny

 

Generální ředitel společnosti Ripple říká, že vynaloží odhadem 200 milionů dolarů na obhajobu proti SEC. Garlinghouse toto číslo zveřejnil na dubajském Fintech Summitu, který se konal 8. května.

Stovky milionů dolarů, než bude případ rozhodnut, Ripple utratí na obranu proti obvinění v soudním sporu, který podle CEO od samého začátku nedává moc smysl.

Šéf společnosti, která vlastní velké množství XRP a část pravidelně pouští do oběhu prodejem na trhu, kritizoval také americkou regulaci kryptoměn. Předsedovi SEC Garymu Genslerovi Garlinghouse vyjádřil lítost nad tím, že USA výrazně zaostávají. Ripple kvůli tomu expanduje do Spojených arabských emirátů.

Spojené státy podle něj zaostávají za regulačním pokrokem úřadu pro regulaci virtuálních aktiv ve Spojených arabských emirátech, ale i nedávným návrhem zákona o trzích krypto-aktiv (MICA) v Evropské unii.

Garlinghouse řekl, že jedna z prvních rad, které dává podnikatelům, když se ho ptají, jak něco začít, je:

Být vámi, nezačínal bych ve Spojených státech.

Věří, že mnoho společností se sídlem v USA a amerických veřejných společností by souhlasilo.

V kauze Ripple jde o obvinění, že společnost nelegálně prodávala XRP jako neregistrovaný cenný papír. Pokud by soud společnost a její vedení odsoudil, jednalo by se o významný precedens pro velkou část dalších jednotlivců a firem, které v minulosti vydaly nějakou kryptoměnu, nebo se k tomu chystají.

Kauza, která se táhne dva a půl rok, se již podle očekávání chýlí ke konci. Garlinghouse očekává rozsudek někdy během příštích tří až šesti měsíců.

 

Máte rádi hodlerský web? Navštivte naši donate sekci a staňte se přispěvatelem. Nebo se s ostatními podělte o svůj názor v komentářích.

Registrací na Coinbase přes tento odkaz získáte bonus 10 USD za Váš první nákup kryptoměn na největší americké kryptoburze. Více informací a návod najdete zde.
Zaregistrujte se na Binance přes tento odkaz a získáte 10% slevu na poplatcích. Pro více informací o největší altcoinové burze na světě navštivte náš návod.

Obchodování s memecoiny prudce vzrostlo na dvouletá maxima, což signalizuje opatrnost pro bitcoinové býky

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *