Sobota, 24 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

Obchodování s memecoiny prudce vzrostlo na dvouletá maxima, což signalizuje opatrnost pro bitcoinové býky

Spekulativní mánie v meme coinech historicky předznamenala medvědí zvraty na bitcoinu. Je pozoruhodné, že 2letá maxima psů, žabáků a jiných srandacoinů působí jako varovný ukazatel pro kryptomarket.

 

Umělá inteligence na úrovni člověka příjde do 10 let, říká CEO Google DeepMind! Jak ovlivní svět a jak krypto sektor?

 

Kolem memecoinů se rozpoutala nová vlna hypu. Jak ukazuje obrázek níže, objemy obchodování jsou již srovnatelné s obdobím cenových vrcholů na kryptotrzích.

 

Zdroj: James Tolan; Dune Analytics

 

Memecoiny jsou zpravidla tokeny odvozené z internetových memů, které postrádají další účely či užitečnost. Zájem o ně v posledních týdnech roste v šílenství připomínajícím zběsilou aktivitu pozorovanou před předchozími špičkami na trhu s bitcoiny (BTC).

Kryptotrh zaznamenal minulý týden 2,3 miliardy dolarů v objemu obchodů s meme coiny. Jde o nejvyšší hodnotu od května 2021.

Spekulativní mánii vedl Pepecoin (PEPE), token s žabím tématem, který byl spuštěn v polovině dubna s maximální zásobou 420 bilionů. Kapitalizace PEPE se pouhé tři týdny po spuštění vyšvihla na maximum cca 1,8 miliardy dolarů.

 

Tip: Příběh extrémního štěstí z kryptomarketu: On-chain data odhalují obchod se ziskem 454 083 % na memecoinu

 

Aktuálně je jeho cena v asi 50% korekci oproti nedávným historickcým maximům. Svým růstem strhl i další memecoiny, které rostly o stovky procent, jako DINO, WSB, CHAD a 4TOKEN.

Mánie na memecoinech v minulosti předznamenala hlavní tržní vrcholy a s nimi i blížící se medvědí zvraty u Bitcoinu.

Bitcoin se v tuto chvíli obchoduje za 27 667 USD za minci po mírném cca 1,5% propadu za posledních 7 dní. Memecoin PEPE je stále číslo jedna v trendech, přičemž za posledních 30 dní si i přes prudkou korekci připsal neuvěřitelných 3 238 %.

 

Máte rádi hodlerský web? Navštivte naši donate sekci a staňte se přispěvatelem. Nebo se s ostatními podělte o svůj názor v komentářích.

Registrací na Coinbase přes tento odkaz získáte bonus 10 USD za Váš první nákup kryptoměn na největší americké kryptoburze. Více informací a návod najdete zde.
Zaregistrujte se na Binance přes tento odkaz a získáte 10% slevu na poplatcích. Pro více informací o největší altcoinové burze na světě navštivte náš návod.
Varování: Všechna historická data jsou za náma a jejich podobnost s budoucností může být čistě náhodná. Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty, proto by je nikdo neměl neuváženě kupovat ani používat. Vstupem na web Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

Makroinvestor Bert Dohmen říká, že bankovní krize je zatím jen špičkou ledovce: Bude to horší než Velká deprese

 

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *