Pondělí, 20 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Americká kryptoburza Bittrex vyhlásila bankrot! Podle společnosti není podnikání v USA ekonomicky životaschopné

Další americká kryptoburza vyhlašuje bankrot. Tentokrát se zdá, že není příčinou tristní vedení společnosti a žalostná správa uživatelských vkladů, jako v případě FTX, ale regulatorní podmínky ve Spojených státech.

 

Sněmovna Severní Karolíny jednomyslně schválila zákon zakazující CBDC platby státu! Odmítli také účast na testování

 

Kryptoměnová burza Bittrex Inc v pondělí 9. 5. ohlásila bankrot. Došlo k tomu pouhé tři týdny poté, co ji americká Komise pro cenné papíry (SEC) navzdory blížícímu se odchodu z USA obvinila z provozování neregistrované burzy cenných papírů.

Žádost o bankrot v americkém státě Delaware přišla zhruba měsíc poté, co společnost Bittrex se sídlem v Seattlu oznámila, že ukončí operace v zemi.

Ukončení provozu ve Spojených státech proběhlo 30. dubna. V souvislosti s tím Bittrex uvedl, že vyhlášení bankrotu nebude mít dopad na společnost Bittrex Global, která slouží zákazníkům mimo Spojené státy a sídlí v Lichtenštejnsku.

Aktiva a pasiva Bittrexu se podle návrhu na bankrot podaného u soudu ve Wilmingtonu v Delaware pohybovala mezi 500 miliony a 1 miliardou dolarů.

Část zákazníků si do konce dubna navzdory oznámení nestihla vybrat. Tato aktiva jsou podle společnosti v bezpečí. Bittrex bude žádat konkurzní soud o omezené znovuotevření zákaznických účtů, aby bylo možné krypto distribuovat zpět zákazníkům.

SEC zažalovala Bittrex 17. dubna.  Bývalý generální ředitel William Shihara podle regulátora přiměl emitenty kryptoměn na platformě společnosti, aby smazali veřejná prohlášení, která by mohla vést regulátory k tomu, že se může jednat o cenné papíry.

Bittrex obvinění popřel s tím, že na jeho platformě se neobchodovaly žádné cenné papíry ani investiční smlouvy. Dříve naopak souhlasil, že zaplatí 29 milionů dolarů jako pokutu za údajné porušení sankcí vůči některým zemím a zákona proti praní špinavých peněz.

SEC také zažalovala bývalého generálního ředitele Bittrex Billa Shiharu a Bittrex Global. Generální ředitel Bittrex Global Oliver Linch minulý měsíc řekl, že burza má v úmyslu bojovat proti těmto obviněním u soudu, ale konkurzní řízení to může ztížit.

Máte rádi hodlerský web? Navštivte naši donate sekci a staňte se přispěvatelem. Nebo se s ostatními podělte o svůj názor v komentářích.

Registrací na Coinbase přes tento odkaz získáte bonus 10 USD za Váš první nákup kryptoměn na největší americké kryptoburze. Více informací a návod najdete zde.
Zaregistrujte se na Binance přes tento odkaz a získáte 10% slevu na poplatcích. Pro více informací o největší altcoinové burze na světě navštivte náš návod.

Tento stát utratil 5 % svého HDP na nákup bitcoinových těžařů: Bhútán je strůjcem nového skoku v akceptaci BTC

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *