Čtvrtek, 22 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

SEC obvinila kryptoburzu Bittrex a jejího spoluzakladatele a bývalého generálního ředitele Williama Shiharu

Americká komise pro cenné papíry (SEC) rozšiřuje své portfolio kroků proti kryptosektoru o novou žalobu proti kryptoburze Bittrex.

 

S vládou nic není náhoda: Americký zákonodárce o operaci Choke Point 2.0, která chce odstřihnout kryptosektor

 

Od roku 2017 do roku 2022 vydělal Bittrex podle SEC nejméně 1,3 miliardy dolarů, přičemž obsluhoval americké investory jako makléř, burza a clearingová agentura, aniž by u Komise zaregistroval jakoukoli z těchto aktivit.

Bittrex podle SEC nabízel nákup a prodej krypto aktiv způsobem, který porušuje zákony o cenných papírech. Komise také jmenovala konkrétní kryptoměny, se kterými má problém.

Omise Go (OMG), Algorand (ALGO), Dash (DASH), Tokencard (TKN), i-House Token (IHT) a Naga (NGC) – to jsou všechno podle SEC cenné papíry.

Předseda SEC Gary Gensler uvedl:

Dnešní akce opět jasně ukazuje, že kryptotrhy trpí nedostatkem dodržování regulačních předpisů, nikoli nedostatkem regulační jasnosti…

Jak je uvedeno v naší žalobě, Bittrex a emitenti, se kterými spolupracoval, znali pravidla, která se na ně vztahovala, ale vynaložili velké úsilí, aby se jim vyhnuli tím, že nařídili žadatelům o emitenty, aby „vyčistili“ nabízené materiály s informacemi naznačujícími, že určitá krypto aktiva jsou cennými papíry.

Dále se Bittrex, jak se tvrdí, nezaregistroval a nedodržel zákony USA o cenných papírech jako burza, makléř-dealer a clearingová agentura. Kosmetické úpravy nijak nezměnily základní ekonomickou realitu nabídek a chování Bittrexu. Dnes voláme Bittrex k odpovědnosti za jeho nedodržení.

Mezitím se Gensler dostává pod ostrou kritiku komisařky SEC Peirceové.

Ta mimo jiné uvedla:

Dnešní Komise říká podnikatelům, kteří se snaží na našich trzích dělat nové věci, aby přišli a zaregistrovali se. Když podnikatelé zjistí, že nemohou, Komise zamítne možnost praktických úprav našeho registračního rámce, které pomohou podnikatelům zaregistrovat se, a místo toho odmění jejich dobrou víru donucovacím opatřením.

Na kritiku komisařky reagoval také americký kongresman Warren Davidson. Ten prohlásil, že zavede legislativu, která šéfa SEC zbaví jeho práce. Uvedl:

Ano. Abychom napravili dlouhou řadu pochybení, předkládám zákon, který ruší funkci předsedy Komise pro cenné papíry a burzy a nahrazuje ji výkonným ředitelem, který podléhá správní radě (kde sídlí její pravomoci). Bývalí předsedové Komise pro cenné papíry jsou nezpůsobilí.

 

Bittrex začátkem měsíce oznámil, že se kvůli regulační nejistotě rozhodl k procesu likvidace operací v USA.

 

Máte rádi hodlerský web? Navštivte naši donate sekci a staňte se přispěvatelem. Nebo se s ostatními podělte o svůj názor v komentářích.

Registrací na Coinbase přes tento odkaz získáte bonus 10 USD za Váš první nákup kryptoměn na největší americké kryptoburze. Více informací a návod najdete zde.
Zaregistrujte se na Binance přes tento odkaz a získáte 10% slevu na poplatcích. Pro více informací o největší altcoinové burze na světě navštivte náš návod.

Elon Musk údajně plánuje spuštění nového startupu umělé inteligence – konkurence pro ChatGPT od OpenAI

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *