SEC obvinila kryptoburzu Bittrex a jejího spoluzakladatele a bývalého generálního ředitele Williama Shiharu

0

Americká komise pro cenné papíry (SEC) rozšiřuje své portfolio kroků proti kryptosektoru o novou žalobu proti kryptoburze Bittrex.

 

S vládou nic není náhoda: Americký zákonodárce o operaci Choke Point 2.0, která chce odstřihnout kryptosektor

 

Od roku 2017 do roku 2022 vydělal Bittrex podle SEC nejméně 1,3 miliardy dolarů, přičemž obsluhoval americké investory jako makléř, burza a clearingová agentura, aniž by u Komise zaregistroval jakoukoli z těchto aktivit.

Bittrex podle SEC nabízel nákup a prodej krypto aktiv způsobem, který porušuje zákony o cenných papírech. Komise také jmenovala konkrétní kryptoměny, se kterými má problém.

Omise Go (OMG), Algorand (ALGO), Dash (DASH), Tokencard (TKN), i-House Token (IHT) a Naga (NGC) – to jsou všechno podle SEC cenné papíry.

Předseda SEC Gary Gensler uvedl:

Dnešní akce opět jasně ukazuje, že kryptotrhy trpí nedostatkem dodržování regulačních předpisů, nikoli nedostatkem regulační jasnosti…

Jak je uvedeno v naší žalobě, Bittrex a emitenti, se kterými spolupracoval, znali pravidla, která se na ně vztahovala, ale vynaložili velké úsilí, aby se jim vyhnuli tím, že nařídili žadatelům o emitenty, aby „vyčistili“ nabízené materiály s informacemi naznačujícími, že určitá krypto aktiva jsou cennými papíry.

Dále se Bittrex, jak se tvrdí, nezaregistroval a nedodržel zákony USA o cenných papírech jako burza, makléř-dealer a clearingová agentura. Kosmetické úpravy nijak nezměnily základní ekonomickou realitu nabídek a chování Bittrexu. Dnes voláme Bittrex k odpovědnosti za jeho nedodržení.

Mezitím se Gensler dostává pod ostrou kritiku komisařky SEC Peirceové. Ta mimo jiné uvedla:

Dnešní Komise říká podnikatelům, kteří se snaží na našich trzích dělat nové věci, aby přišli a zaregistrovali se. Když podnikatelé zjistí, že nemohou, Komise zamítne možnost praktických úprav našeho registračního rámce, které pomohou podnikatelům zaregistrovat se, a místo toho odmění jejich dobrou víru donucovacím opatřením.

Na kritiku komisařky reagoval také americký kongresman Warren Davidson. Ten prohlásil, že zavede legislativu, která šéfa SEC zbaví jeho práce. Uvedl:

Ano. Abychom napravili dlouhou řadu pochybení, předkládám zákon, který ruší funkci předsedy Komise pro cenné papíry a burzy a nahrazuje ji výkonným ředitelem, který podléhá správní radě (kde sídlí její pravomoci). Bývalí předsedové Komise pro cenné papíry jsou nezpůsobilí.

Advertisement

 

Bittrex začátkem měsíce oznámil, že se kvůli regulační nejistotě rozhodl k procesu likvidace operací v USA.

 

Máte rádi hodlerský web? Navštivte naši donate sekci a staňte se přispěvatelem. Nebo se s ostatními podělte o svůj názor v komentářích.

Registrací na Coinbase přes tento odkaz získáte bonus 10 USD za Váš první nákup kryptoměn na největší americké kryptoburze. Více informací a návod najdete zde.
Zaregistrujte se na Binance přes tento odkaz a získáte 10% slevu na poplatcích. Pro více informací o největší altcoinové burze na světě navštivte náš návod.

Na to nepotřebuješ blockchain, broo! Na to nepotřebujete mobil, vysavač, kalkulačku, hodinky, vůbec nic: Komentář

Advertisement

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *