Kryptoměnová burza Bittrex se sídlem v Seattlu v procesu likvidace operací v USA uprostřed regulatorní nejistoty

0

Bittrex již brzy přestane poskytovat své služby včetně nakupování a prodeje kryptoměn zákazníkům ze Spojených států. Nedávné zásahy proti krypto společnostem vytvářejí obavy a odliv kryptosektoru.

 

Schyluje se k prvnímu kongresovému “grilování” předsedy SEC Gary Genslera ohledně jeho přístupu ke kryptu

 

Společnost provozující kryptoburzu Bittrex za sebou zavírá dveře v USA. Spoluzakladatel Bittrexu Richie Lai k tomu uvedl, že důvodem rozhodnutí jsou současné regulační podmínky, kvůli kterým již není možné v zemi nadále fungovat.

Dnes je hořkosladký den. Tento měsíc nám bylo devět let; a i když jsem nadšený a hrdý, že jsme se dostali tak daleko, jsem také velmi smutný. Bittrex dnes zahajuje proces rušení svých operací v USA.

Když jsme my tři budovali Bittrex, bylo to o technologii. O devět let později je kryptoekosystém velmi odlišný. Regulační požadavky jsou často nejasné a vynucované bez náležité diskuse a vstupů, což vede k nerovnému konkurenčnímu prostředí.

Společnost se oficiálně stáhne ze Spojených států k dni 30. dubna. Oznámení přichází v době, kdy řada kryptoměnových společností již čelí žalobám ze strany regulátorů USA.

Americká komise pro cenné papíry a burzy (SEC) nedávno vydala výstrahu varující investory před ztrátou všech svých investic do kryptoměn. Na mušce SEC se ocitla také Coinbase. Commodities Futures Trading Commission (CFTC) pak nedávno vznesla obvinění proti největší kryptoburze světa Binance.

 

Máte rádi hodlerský web? Navštivte naši donate sekci a staňte se přispěvatelem. Nebo se s ostatními podělte o svůj názor v komentářích.

Registrací na Coinbase přes tento odkaz získáte bonus 10 USD za Váš první nákup kryptoměn na největší americké kryptoburze. Více informací a návod najdete
Advertisement
zde.
Zaregistrujte se na Binance přes tento odkaz a získáte 10% slevu na poplatcích. Pro více informací o největší altcoinové burze na světě navštivte náš návod.
Varování: Všechna historická data jsou za náma a jejich podobnost s budoucností může být čistě náhodná. Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty, proto by je nikdo neměl neuváženě kupovat ani používat. Vstupem na web Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

Gensler shání prostředky ve výši 2,4 miliardy dolarů pro SEC kvůli „zvýšené složitosti na kapitálových trzích“

Advertisement

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *