Gensler shání prostředky ve výši 2,4 miliardy dolarů pro SEC kvůli „zvýšené složitosti na kapitálových trzích“

0

Předseda SEC Gary Gensler říká, že regulátor nemá dostatek finančních prostředků. Žádá rekordní zvýšení rozpočtu.

 

Miliardář Mike Novogratz předpovídá růst Bitcoinu a Etherea: Krypto bylo stvořeno právě pro tento okamžik

 

SEC nestíhá držet krok, říká předseda Komise pro cenné papíry a burzy Spojených států. Gensler žádá přidělení rekordních 2,4 miliardy dolarů na financování regulátora.

V připraveném svědectví pro slyšení o rozpočtu, které se bude konat 29. března před parlamentním výborem pro přidělování prostředků, Gensler uvedl, že dodatečné finanční prostředky jsou potřebné k udržení tempa inovací a dodal:

Rychlé technologické inovace na finančních trzích vedly k nesprávnému chování ve vznikajících a nových oblastech, v neposlední řadě v kryptoprostoru. Řešení tohoto problému vyžaduje nové nástroje, odborné znalosti a zdroje.

Dodatečné financování by umožnilo SEC najmout 170 dalších zaměstnanců, z nichž většina by pracovala v rámci jejích kontrolních a vyšetřovacích divizí, dodal Gensler.

Značná část těchto prostředků by mohla přímo směřovat na zásahy do kryptosektoru. Šéf SEC také zopakoval, že krypto je divoký západ a uvedl, že investoři do kryptoměn vystavují svá „těžce vydělaná aktiva riziku ve vysoce spekulativní třídě aktiv.“

SEC v roce 2022 podala více než 750 donucovacích opatření a „výsledkem byly příkazy za 6,4 miliardy dolarů ve formě pokut a urovnání.” Z toho 30 bylo v kryptosektoru s výnosem 242 milionů dolarů.

Nejnověji pak SEC žaluje největší americkou kryptoburzu Coinbase.

 

Máte rádi hodlerský web? Navštivte naši donate sekci a staňte se přispěvatelem.
Advertisement
Nebo se s ostatními podělte o svůj názor v komentářích.

Registrací na Coinbase přes tento odkaz získáte bonus 10 USD za Váš první nákup kryptoměn na největší americké kryptoburze. Více informací a návod najdete zde.
Zaregistrujte se na Binance přes tento odkaz a získáte 10% slevu na poplatcích. Pro více informací o největší altcoinové burze na světě navštivte náš návod.

Schyluje se k prvnímu kongresovému “grilování” předsedy SEC Gary Genslera ohledně jeho přístupu ke kryptu

Advertisement

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *