Pondělí, 22 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Gensler shání prostředky ve výši 2,4 miliardy dolarů pro SEC kvůli „zvýšené složitosti na kapitálových trzích“

Předseda SEC Gary Gensler říká, že regulátor nemá dostatek finančních prostředků. Žádá rekordní zvýšení rozpočtu.

 

Miliardář Mike Novogratz předpovídá růst Bitcoinu a Etherea: Krypto bylo stvořeno právě pro tento okamžik

 

SEC nestíhá držet krok, říká předseda Komise pro cenné papíry a burzy Spojených států. Gensler žádá přidělení rekordních 2,4 miliardy dolarů na financování regulátora.

V připraveném svědectví pro slyšení o rozpočtu, které se bude konat 29. března před parlamentním výborem pro přidělování prostředků, Gensler uvedl, že dodatečné finanční prostředky jsou potřebné k udržení tempa inovací a dodal:

Rychlé technologické inovace na finančních trzích vedly k nesprávnému chování ve vznikajících a nových oblastech, v neposlední řadě v kryptoprostoru. Řešení tohoto problému vyžaduje nové nástroje, odborné znalosti a zdroje.

Dodatečné financování by umožnilo SEC najmout 170 dalších zaměstnanců, z nichž většina by pracovala v rámci jejích kontrolních a vyšetřovacích divizí, dodal Gensler.

Značná část těchto prostředků by mohla přímo směřovat na zásahy do kryptosektoru. Šéf SEC také zopakoval, že krypto je divoký západ a uvedl, že investoři do kryptoměn vystavují svá „těžce vydělaná aktiva riziku ve vysoce spekulativní třídě aktiv.“

SEC v roce 2022 podala více než 750 donucovacích opatření a „výsledkem byly příkazy za 6,4 miliardy dolarů ve formě pokut a urovnání.” Z toho 30 bylo v kryptosektoru s výnosem 242 milionů dolarů.

Nejnověji pak SEC žaluje největší americkou kryptoburzu Coinbase.

 

Máte rádi hodlerský web? Navštivte naši donate sekci a staňte se přispěvatelem. Nebo se s ostatními podělte o svůj názor v komentářích.

Registrací na Coinbase přes tento odkaz získáte bonus 10 USD za Váš první nákup kryptoměn na největší americké kryptoburze. Více informací a návod najdete zde.
Zaregistrujte se na Binance přes tento odkaz a získáte 10% slevu na poplatcích. Pro více informací o největší altcoinové burze na světě navštivte náš návod.

Herní gigant Sony patentuje technologii pro převody NFT mezi konzolemi PlayStation a dalšími zařízeními

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *