Úterý, 16 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Světové vlády o 25 % navýšily své žádosti o data uživatelů Big Tech společností, jako je Apple, Google a Microsoft

Nová studie společnosti Surfshark odhaluje vzestupný trend požadavků na osobní údaje uživatelů největších platforem ze strany globálních vlád.

 

„TikTok Ban Bill“ se nezaměřuje jen na sociální síť, uživatelé VPN riskují 20 let vězení v USA podle nového zákona

 

Pro web2 je typické, že se nakládání s daty uživatelů Big Tech společnosti stává kontroverzní. Meta, Apple, Google či Microsoft jsou často obviňovány ze shromažďování a prodeje osobních údajů svých uživatelů.

Kam přesně tato data jdou a kolik z nich je předáno společnostem a vládám, není úplně jasné. Studie Surfshark však odhaluje, že požadavky na osobní údaje uživatelů od globálních vlád jsou na vzestupu.

Nejvyší meziroční nárůst byl v roce 2020, a to o 38 %, následovaný 25% nárůstem v roce 2021. Studie sledovala období od roku 2013 do roku 2021, takže nevíme, jaký zájem vlád o data uživatelů byl v roce 2022.

Během období studie úřady požadovaly data dvou z pěti účtů hostovaných společností Meta. Celkově je patrný poměrně velmi vysoký nárůst zájmu vlád o data lidí, jak ilustruje následující graf.

 

Studie ukazuje, že 60 % žádostí přišlo od úřadů ve Spojených státech a v Evropě. USA však požadovaly data více než dvojnásobku účtů na 100 000 uživatelů než všechny země v Evropské unie dohromady.

Gabriele Kaveckyte, členka poradce pro ochranu soukromí ve společnosti Surfshark, uvedla, že spolu s žádostmi o data úřady také hledají způsoby, jak monitorovat a řešit zločin prostřednictvím online služeb.

Na jedné straně by zavedení takových nových opatření mohlo pomoci vyřešit závažné kriminální případy, ale organizace občanské společnosti vyjádřily své obavy ohledně podpory sledovacích technik.

Decentralizace a nástroje Web3 by mohly nabídnout řešení monopolu Big Tech společností na informace o uživatelích.

 

Máte rádi hodlerský web? Navštivte naši donate sekci a staňte se přispěvatelem. Nebo se s ostatními podělte o svůj názor v komentářích.

Registrací na Coinbase přes tento odkaz získáte bonus 10 USD za Váš první nákup kryptoměn na největší americké kryptoburze. Více informací a návod najdete zde.
Zaregistrujte se na Binance přes tento odkaz a získáte 10% slevu na poplatcích. Pro více informací o největší altcoinové burze na světě navštivte náš návod.

Pozastavte vývoj umělé inteligence na 6 měsíců! Elon Musk a 2 600 technologických vůdců a vědců varují před AI

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *