Pátek, 19 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Coinbase obrdžela předběžné obvinění SEC Wells, může čelit rozsáhlému obvinění z neregistrovaných cenných papírů

Americká kryptoburza Coinbase právě dostala oznámení Wells od komise pro cenné papíry a burzy. Jedná se o určitou předžalobní akci SEC a Coinbase se tak může velmi rychle ocitnout v podobné pozici, jako společnost Ripple.

 

Fed vychrlil 300 miliard dolarů a Bitcoin míří na milion $ do 90 dnů?! Hyperinflace začíná: Týden na trzích

 

Coinbase oznámila, že proti ní SEC plánuje zahájit obvinění z neregistrovaných cenných papírů. Ve svém oznámení na blogu odhaluje, že se jedná o velmi rozsáhlé obvinění, které chce zasáhnout velkou část obchodní činnosti společnosti.

Akce se soustředí na nezveřejněný počet kryptoaktiv kótovaných na její platformě. Kromě toho SEC povede útok na staking službu Coinbase Earn, institucionální platformu Coinbase Prime a peněženku Coinbase Wallet.

Ve všech těchto produktech regulátor vidí cenné papíry. Coinbase je přitom regulovaná kryptoburza a společnost s veřejně obchodovanými akciemi, která dlouhodobě deklaruje, že chce vyhovět všem regulačním požadavkům.

Společnost uvádí:

SEC dnes po zběžném prošetření poskytla Coinbase „oznámení Wells“ ohledně nedefinované části našich kótovaných digitálních aktiv, naší staking služby Coinbase Earn, Coinbase Prime a Coinbase Wallet.

Jsme připraveni na tento neuspokojivý vývoj. Jsme přesvědčeni o zákonnosti našich aktiv a služeb, a v případě potřeby vítáme právní proces, který zajistí jasnost, kterou obhajujeme, a prokážeme, že SEC jednoduše nebyla spravedlivá ani rozumná, pokud jde o její angažovanost v oblasti digitálních aktiv. Ujišťujeme vás, že produkty a služby Coinba se budou i nadále fungovat jako obvykle – dnešní zprávy nevyžadují žádné změny našich současných produktů nebo služeb.

Coinbase předložila SEC „Petici za tvorbu pravidel“ zveřejněnou 20. března. V 18stránkovém dokumentu se snažila regulátorovi argumentovat, proč by stakingové služby neměly být nutně všeobecně považovány za cenný papír.

Burza také tvrdí, že žádné z obchodovaných aktiv nebylo považováno za cenné papíry pod dohledem regulátora a jakékoli potenciální zacílení její peněženky je založeno na „nepochopení krypto produktů, aktiv a služeb“ ze strany SEC.

Požádali jsme SEC, aby konkrétně identifikovala, která aktiva na našich platformách by mohla být cennými papíry, a oni to odmítli udělat, řekl hlavní právní ředitel Coinbase Paul Grewal. Dnešní oznámení Wells také přichází poté, co Coinbase poskytla SEC několik návrhů ohledně registrace v průběhu měsíců, na které SEC nakonec odmítla reagovat.

 

Máte rádi hodlerský web? Navštivte naši donate sekci a staňte se přispěvatelem. Nebo se s ostatními podělte o svůj názor v komentářích.

Registrací na Coinbase přes tento odkaz získáte bonus 10 USD za Váš první nákup kryptoměn na největší americké kryptoburze. Více informací a návod najdete zde.
Zaregistrujte se na Binance přes tento odkaz a získáte 10% slevu na poplatcích. Pro více informací o největší altcoinové burze na světě navštivte náš návod.

 

Centrální bankéři, banky a bankovní regulátoři věděli, že přichází kolaps, ale lhali všem držitelům dolarů a vkladatelům, říká ex-CTO Coinbase

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *