Čtvrtek, 18 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

SEC se poprvé zaměřila na DAO: Sushi se připravuje na boj a zakládá fond právní ochrany za 3 mil. dolarů

Sushi DAO navrhlo vytvoření fondu právní obrany 21. března v reakci na „nedávné“ předvolání šéfa Sushi Jareda Graye a samotné decentralizované autonomní organizace (DAO) Komisí pro cenné papíry a burzy Spojených států.

 

Podvody zaměřené na držitele bitcoinů a altcoinů znervóznily FBI! Dosahují 2 570 000 000 $ v roce 2022

 

Návrh chce razantně navýšit fond na právní ochranu. Bližší informace o údajném stíhání SEC však nebyly zveřejněny. Japonská společnost Sushi DAO provozuje decentralizovanou burzu SushiSwap využívající token Sushi.

Sushi vytvořil právnickou osobu „za účelem snížení odpovědnosti“ a poté byla tato entita a osoba s ní spojená předvolána. PSA: pokud existuje entita, není to DAO. Nenechte se právníky přemlouvat do založení společnosti… pokud nechcete být korporací, komentoval Eric Voorhees.

Nový návrh předkládá plán věnovat fondu 3 miliony dolarů s navýšením o 1 milion dolarů v případě potřeby.

Sushi již má jiný fond právní obrany. Byl vytvořen v březnu 2022 s financováním mezi 85 000 a 100 000 $. Ve světle údajného vyšetřování SEC se však ukázal jako nedostatečný.

Ačkoli SEC pod vedením Genslera stupňuje své zásahy do kryptosektoru, jde o první případ, kdy zasahuje proti DAO. Agentura se soustředila především na staking a custody na platformách, jako jsou kryptoburzy.

V únoru SEC donutila centralizovanou burzu Kraken přerušit svou staking službu pro americké klienty a zaplatit 30 milionů dolarů na pokutách.

 

Máte rádi hodlerský web? Navštivte naši donate sekci a staňte se přispěvatelem. Nebo se s ostatními podělte o svůj názor v komentářích.

Registrací na Coinbase přes tento odkaz získáte bonus 10 USD za Váš první nákup kryptoměn na největší americké kryptoburze. Více informací a návod najdete zde.
Zaregistrujte se na Binance přes tento odkaz a získáte 10% slevu na poplatcích. Pro více informací o největší altcoinové burze na světě navštivte náš návod.

Centrální bankéři, banky a bankovní regulátoři věděli, že přichází kolaps, ale lhali všem držitelům dolarů a vkladatelům, říká ex-CTO Coinbase

 

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *