Nová výroční ekonomická zpráva Bílého domu šíří krypto FUD! Celá kapitola stížností a závěrů

0

Představitelé kryptoprůmyslu vyjádřili pobouření nad novou ekonomickou zprávou Bílého domu. Celou kapitolu věnovala kritice kryptoměn.

 

Floridský guvernér Ron DeSantis zakáže digitální měny centrální banky (CBDC)! Připojte se, říká ostatním

 

Americký prezident Joe Biden ve zprávě zveřejněné 20. března kritizuje kryptoměny. Jde o první případ od roku 1950, kdy začal Bílý dům vydávat výroční zprávu o hospodářské politice.

Poprvé tato zpráva obsahuje část věnovanou otázce digitálních aktiv. Jde o 35 stran věnovaných odhalení „Vnímané výzvy krypto aktiv“ spolu s krátkou částí o platebním systému FedNow a digitálních měnách centrální banky (CBDC).

 

Kryptoaktiva nedosahují svých „propagovaných“ výhod, uvádí Bílý dům. Bidenův dokument tvrdí, že krypto nepřináší zlepšení platebních systémů, finanční začlenění a vytváření mechanismů pro převod hodnoty a duševního vlastnictví.

Místo toho se jejich inovace většinou zaměřovaly na vytváření umělého nedostatku, aby podpořily ceny krypto aktiv – a mnoho z nich nemá žádnou zásadní hodnotu.

Tvrdí také, že kryptoměny neplní funkce suverénních peněz – jako je americký dolar – protože ceny kryptoměn příliš prudce kolísají na to, aby byly stabilním uchovatelem hodnoty, ani nemohou fungovat jako zúčtovací jednotka nebo prostředek směny. Zpráva se zaměřuje také na stablecoiny, které rovněž kritizuje za rizika.

Biden nedávno oznámil plán na zdvojnásobení daní pro investory. Kromě až 40% zdanění kapitálových zisků prosazuje novou daň pro těžaře kryptoměn.

Kromě toho část kryptokomunity věří, že vede koordinovaný útok na kryptosektor, což někteří nazvali operace Choke Point 2.0 podle vládní iniciativy, jejímž cílem bylo omezit přístup některých průmyslových odvětví k americkým bankovním službám. Podle nepodložených spekulací mohla snaha odříznou kryptosektor od bankovního systému nechtěně přispět k pádu SVB.

Advertisement

 

Máte rádi hodlerský web? Navštivte naši donate sekci a staňte se přispěvatelem. Nebo se s ostatními podělte o svůj názor v komentářích.

Registrací na Coinbase přes tento odkaz získáte bonus 10 USD za Váš první nákup kryptoměn na největší americké kryptoburze. Více informací a návod najdete zde.
Zaregistrujte se na Binance přes tento odkaz a získáte 10% slevu na poplatcích. Pro více informací o největší altcoinové burze na světě navštivte náš návod.

Biden inicioval kryptoregulace. Co bude znamenat historický výkonný příkaz pro krypto?

 

 

 

Advertisement

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *