Pátek, 24 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Biden netrestá jen investory, nový návrh počítá s 30% spotřební daní uvalenou na těžaře kryptoměn v USA

Nově navržená daň na spotřebu energie pro kryptoměnové těžaře by byla postupně zaváděna resp. zvyšována o 10 % ročně po dobu tří let a pokrývá elektřinu vyrobenou ze zdrojů v síti i mimo ni.

 

Prokurátorka New Yorku podala žalobu na KuCoin! Navíc tvrdí, že Ethereum je cenný papír

 

Biden chce zdanit těžaře u zdroje energie

Američtí těžaři kryptoměn by nakonec mohli podléhat 30% dani z nákladů na elektřinu. Návrh prezidenta USA Joe Bidena chce kromě snížení státního dluhu omezit těžbu kryptoměn v USA.

Ministerstvo financí vydalo dodatečný dokument k návrhu Bidenova rozpočtu na rok 2024. Mezi jednotlivými body je například zvýšení korporátní daně na 28 % či dříve zmíněné 40% zdanění investorů, včetně digitálních aktiv.

V dokumentu se uvádí, že každá firma využívající zdroje – ať už jsou vlastněné nebo pronajaté – bude „podléhat spotřební dani ve výši 30 procent nákladů na elektřinu používanou při těžbě digitálních aktiv.“

Kromě daně by těžaři podléhali také zvýšené byrokratické zátěži. Nově by museli plint požadavky na podávání zpráv o „množství a typu použité elektřiny a také o hodnotě této elektřiny.“ Jak bylo uvedeno, nové dani budou podle návrhu podléhat také ti, kteří si energii vyrábějí sami. V takovém případě těžař musí sám náklady odhadnout.

Ve svém odůvodnění daně ministerstvo financí tvrdilo, že spotřeba energie při těžbě kryptoměn „má negativní dopady na životní prostředí.“ Navíc podle ministerstva zvyšuje ceny pro ostatní spotřebitele a vytváří „nejistotu a rizika pro místní společnosti a komunity.“

Spotřební daň na spotřebu elektřiny těžaři digitálních aktiv by mohla snížit těžební činnost spolu s jejími souvisejícími dopady na životní prostředí a dalšími škodami.

 

 

 

Jestli se vám článek líbil, můžete autorovi zanechat bitcoinové dýško jako poděkování. BTC adresu najdete zde. Nebo se s ostatními podělte o svůj názor v komentářích.

Registrací na Coinbase přes tento odkaz získáte bonus 10 USD za Váš první nákup kryptoměn na největší americké kryptoburze. Více informací a návod najdete zde.
Zaregistrujte se na Binance přes tento odkaz a získáte 10% slevu na poplatcích. Pro více informací o největší altcoinové burze na světě navštivte náš návod.

Cena Bitcoinu zakončí růst na 10 milionech? Aktuálně zaostává za svou S křivkou adopce: Týden na trzích

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *