Biden navrhuje dvojnásobné 40% zdanění kapitálových zisků a omezí daňové optimalizace při prodeji kryptoměn

Nadcházející návrh rozpočtu amerického prezidenta Joea Bidena má pro obchodníky s kryptoměnami a investory několik překvapení, včetně navrhovaného progresivního zdvojnásobení daně z kapitálových zisků.

 

Americká vláda začala prodávat bitcoiny v hodnotě 1 miliardy USD zabavené na darkwebovém tržišti Silk Road

 

Američtí investoři mají platit dvojnásobnou daň

Nadcházející návrhy prezidenta USA Bidena tvrdě zasáhnou investory v USA. Pamatují i na inevstice do digitálních aktiv, kterým omezí optimalizované prodeje za účelem snížení daňového základu.

Rozpočtový plán pro fiskální rok 2024 má údajně snížit deficit o téměř 3 biliony dolarů v průběhu příští dekády. Změny v daňovém zacházení s kryptoměnami pak mají vládě získat kolem 24 miliard dolarů.

Bidenův návrh chce ukončit praktiku, ve které krypto obchodník prodává aktiva se ztrátou pro daňové účely a krátce poté je ihned kupuje nazpět. Taková strategie aktuálně není povolena, pokud jde o akcie a dluhopisy a má se rozšířit i na krypto.

Danny Talwar z firmy Koinly, která se zabývá krypto daňovým softwarem, uvedl:

Pokud se pravidlo uplatní, načasování je významné, protože mnoho držitelů kryptoměn, kteří vstoupili do kryptoprostoru na pozadí vrcholů trhu v roce 2021, trpí těžkými ztrátami.

Bidenův rozpočet také navrhuje téměř zdvojnásobit sazbu daně z kapitálových zisků pro investory, kteří vydělají alespoň 1 milion dolarů. Vysoce úspěšní investoři by nově zaplatili daň ve výši 39,6 %.

Plánuje také zvýšit odvody z příjmu korporacím a bohatým Američanům.

 

Jestli se vám článek líbil, můžete autorovi zanechat bitcoinové dýško jako poděkování. BTC adresu najdete zde.
Advertisement
Nebo se s ostatními podělte o svůj názor v komentářích.

Registrací na Coinbase přes tento odkaz získáte bonus 10 USD za Váš první nákup kryptoměn na největší americké kryptoburze. Více informací a návod najdete zde.
Zaregistrujte se na Binance přes tento odkaz a získáte 10% slevu na poplatcích. Pro více informací o největší altcoinové burze na světě navštivte náš návod.

Institucionální investoři přesouvají peníze z Bitcoinu již 4. týden v řadě: CoinShares

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.