Úterý, 21 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Prokurátorka New Yorku podala žalobu na KuCoin! Navíc tvrdí, že Ethereum je cenný papír

V pátek ráno se kryptokomunita probudila uprostřed výplachu, který v tuto chvíli dosahuje jen u Bitcoinu asi 8 %. Hlavní kryptoměna se v průběhu týdne obchodovala kolem 22 500 dolarů. Nyní je těsně pod 20 tisíci USD a nadále prudce kolísá. Jednou z možných příčin je žaloba prokurátorky New Yorku na jednu z velkých kryptoburz a útok na Ethereum. Jak uvádí Coindesk, propad ETH o 8 % následoval do 30 minut po jejím zveřejnění.

 

Biden navrhuje dvojnásobné 40% zdanění kapitálových zisků a omezí daňové optimalizace při prodej kryptoměn

 

KuCoin pod palbou

Generální prokurátorka státu New York Letitia Jamesová ve čtvrtek podala žalobu na KuCoin. kryptoburza se sídlem na Seychelách podle Jamesové porušuje zákony o cenných papírech.

Podle žaloby KuCoin nabízí tokeny, které splňují definici cenného papíru, aniž by měla příslušnou registraci. Podobně jako kryptoburza Kraken, která se nedávno dohodla na urovnání zahrnujícím platbu pokuty v hodnotě desítek mil. dolarů, KuCoin nově mimo jiné také čelí obvinění za své staking služby.

Podle žaloby se kancelář NYAG domnívá, že ETH, LUNA a stablecoin terraUSD (UST), všechny obchodované na burze KuCoin, jsou cenné papíry. Je to vůbec poprvé, kdy nějaký regulátor nebo úřad u soudu tvrdí, že ETH je cenný papír.

Ethereum, druhá největší kryptoměna a nejvýznamnější platforma smart kontraktů, se jakoby mimoděk dostala na seznam neregistrovaných cenných papírů prokurátorky. Ta je zařadila mezi tokeny z ekosystému Terra, které v roce 2022 společně ztratily drtivou většinu hodnoty ve spirále smrti vyvolané chybně navrženým algoritmem.

Žaloba uvádí:

ETH, stejně jako LUNA a UST, je spekulativní aktivum, které se opírá o úsilí vývojářů třetích stran s cílem poskytnout zisk držitelům. Kvůli tomu se KuCoin musel před prodejem ETH, LUNA nebo UST zaregistrovat.

Generální prokurátorka Jamesová se svou žalobou domáhá soudního příkazu, který by zabránil společnosti KuCoin vystupovat jako burza, zabránil společnosti působit v New Yorku a nařídil společnosti KuCoin implementovat geografické blokování založené na IP adresách a polohách GPS, aby se zabránilo přístupu na tuto platformu zákazníkům z New Yorku.

KuCoin patří mezi největší světové kryptoburzy. Společnost vytváří altcoinovou obchodní platformu, jako je Binance a další, a má také vlastní token KCS, který držitelům nabízí pasivní příjem formou podílů z transakčních poplatků na KuCoinu.

 

Jestli se vám naše tvorba líbí, navštivte naši donate sekci a staňte se přispěvatelem. Nebo se s ostatními podělte o svůj názor v komentářích.

Registrací na Coinbase přes tento odkaz získáte bonus 10 USD za Váš první nákup kryptoměn na největší americké kryptoburze. Více informací a návod najdete zde.
Zaregistrujte se na Binance přes tento odkaz a získáte 10% slevu na poplatcích. Pro více informací o největší altcoinové burze na světě navštivte náš návod.

Canaan, výrobce bitcoinových těžebních strojů ASIC, zaznamenal ve 4. čtvrtletí pokles tržeb o 82 %

 

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *