Středa, 21 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

SEC zakazuje kryptoburzám staking! Komisařka Hester Pierceová to kritizuje: „Kraken Down”

Staking na kryptoburzách v USA dostává zásadní úder ze strany regulátora za zvuku kritiky z vlastních řad SEC.

 

LocalBitcoins po 10 letech končí! Uživatelé ztrácí službu P2P obchodování Bitcoinu

 

Kraken Down

Příběh pokračuje, regulační orgán pro cenné papíry a burzy v USA zakročil proti kryptoburze Kraken. Ta byla donucena zastavit svůj staking program pro všechny zákazníky ze Spojených států.

Krok ostře kritizovala komisařka SEC Hester Pierceová v prohlášení z 9. února nazvaném „Kraken Down.“

Zde Pierceová uvedla:

Komise pro cenné papíry a burzy dnes uzavřela staking program společnosti Kraken a započítala to jako vítězství pro investory. Nesouhlasím s tím…

Používání vynucovacích opatření k tomu, abychom lidem řekli, jaké jsou zákony v rozvíjejícím se odvětví, není účinný ani spravedlivý způsob regulace. Navíc staking služby nejsou jednotné, takže jednorázové vynucovací akce […] to neřeší.

Krok SEC kritizoval také CEO Coinbase, největší americké kryptoburzy. Brian Armstrong souhlasil s komentáři Peirceové a naznačil, že požadovat, aby podniky registrovaly své staking služby, je „neupřímná nabídka,“ protože neexistuje jasná cesta k registraci.

 

Elon Musk byl shledán nevinným z podvodu, kdy měl svým tweetem poškodit akcionáře

 

Staking ano, ale v USA ne!

Armstrong možnost zákazu staking služeb na platformách v USA komentoval již začátkem týdne. Uvedl, že slyšel „zvěsti, že by se SEC ráda zbavila stakingu kryptoměn v USA pro maloobchodní zákazníky.“

To by podle šéfa Coinbase nebyla správná cesta pro USA, protože by to dále posílilo kryptopodnikání offshore.

Staking je po znemožnění vydání spotového ETF na Bitcoin či jiné kryptoaktiva další významný zásah SEC do kryptoprůmyslu, který vytlačuje část sektoru mimo USA.

Zatímco Genslerem řízená americká komise pro cenné papíry takový produkt odmítla schválit, v sousední Kanadě a na dalších místech regulátoři problém neměli, což podle některých kritiků v konečném důsledku znevýhodní Spojené státy..

SEC oslavila rozcupování staking programu kryptoburzy Kraken 9. února. Oznámila, že dosáhla vyrovnání s Krakenem ve výši 30 milionů dolarů a uvedla, že se jí nepodařilo „zaregistrovat nabídku a prodej jejich programu staking-as-a-service.”

Zatímco v USA má Kraken trvalý zákaz, staking bude dále nabízet zákazníkům z jiných částí světa.

Je navíc zřejmé, že jde současně o vzkaz pro všechny ostatní kryptoburzy a lending platformy působící v USA. Komise SEC jim všem vyslala jasný signál, že jsou dalšími na řadě.

 

Varování: Všechna historická data jsou za náma a jejich podobnost s budoucností je nepravděpodobná. Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty, proto by je nikdo neměl neuváženě kupovat ani používat. Vstupem na web Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!
Registrací na Coinbase přes tento odkaz získáte bonus 10 USD za Váš první nákup kryptoměn na největší americké kryptoburze. Více informací a návod najdete zde.
Zaregistrujte se na Binance přes tento odkaz a získáte 10% slevu na poplatcích. Pro více informací o největší altcoinové burze na světě navštivte náš návod.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *