Krypto burza Kraken čelí údajnému vyšetřování pro porušení zákonů o cenných papírech

Kraken

Kryptoměnová burza Kraken je údajně vyšetřována Komisí pro cenné papíry a burzy Spojených států (SEC) v souvislosti určitými nabídkami, které Kraken učinil svým zákazníkům ve Spojených státech.

 

Kongres USA uspořádá 14. února slyšení o „krachu kryptoměn“

 

Kraken vyšetřován SEC

Vyšetřování SEC se zaměřuje na možné porušení pravidel týkajících se nabídky cenných papírů kryptoburzou Kraken. Uvedl to Bloomberg s odkazem na zasvěcený zdroj.

Podle osoby znalé věci je vyšetřování v pokročilé fázi a mohlo by v nejbližších dnech dojít k  vyrovnání. SEC to odmítla potvrdit či vyvrátit:

SEC nekomentuje existenci či neexistenci možného vyšetřování.

Případ přichází poté, co šéf SEC Gary Gensler v prosinci uvedl, že jeho hlavním cílem pro regulaci kryptoměn v roce 2023 bude zajistit, aby kryptoburzy a lending platformy dodržovaly pravidla.

VIZ: Předseda SEC Gensler naznačil, že může kdykoli zakročit proti „kasinům” včetně Coinbase

V září minulého roku přitom CEO Krakenu Dave Ripley argumentoval tím, že nevidí potřebu registrovat Kraken jako burzu u SEC, protože nenabízí cenné papíry.

Neexistují žádné tokeny, které by byly cennými papíry, o jejichž kotaci bychom měli zájem, dodal.

 

Pokračování zde, SEC shodila staking na Krakenu:

SEC zakazuje kryptoburzám staking! Komisařka Hester Pierceová to kritizuje: „Kraken Down”

 

Ačkoli předseda SEC Gensler opakovaně tvrdil, že považuje většinu kryptoměn za cenné papíry, SEC nedávno připustila, že prodej na sekundárním trhu nespadá do porušení pravidel cenných papírů.

Advertisement

Během odvolacího slyšení 30. ledna v případu LBRY proti SEC byl soudce přesvědčen argumentem právníka Johna Deatona. Ten mimo jiné zdůraznil, že soudy nikdy v podobných případech nepovažovaly podkladové aktivum za cenný papír.

 

Prodej LBRY tokenů na sekundárním trhu nespadá do definice cenných papírů, rozhodl soud!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.