Sobota, 13 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Předseda SEC Gensler naznačil, že může kdykoli zakročit proti „kasinům” včetně Coinbase

Šéf orgánu, který ve Spojených státech zodpovídá za dohled nad burzami cenných papírů, hovoří o kasinech a říká, že SEC má vše, co potřebuje k zákroku proti nim.

Gensler opět verbálně podpořil autoritu SEC

Předseda Komise pro cenné papíry Gary Gensler ve středu v rozhovoru pro Yahoo Finance uvedl, že je SEC již dokonale připravená. Nepřímo tak říká, že v jeho verzi výkladu nejsou žádné další zákony či regulační objasnění pro krypto potřeba a vše je křišťálově jasné.

Kryptosvět má jednoduše povinnost dodržovat současná „časem ověřená” pravidla, libuje si předseda SEC Gary Gensler.

Mohli byste si je představit jako kasina, kde investující veřejnost hledá lepší budoucnost, řekl Gensler. A protože většina těchto tokenů jsou cenné papíry, znamená to, že… kasina musí splňovat naše osvědčené zákony.

Gensler řekl, že má jeden cíl, pokud jde o regulaci kryptoměn v příštím roce: zajistit, aby se kryptoburzy a půjčovací platformy podřídily SEC pod jeho vedením.

Mohou to udělat přiměřeně ve spolupráci s SEC, nebo můžeme pokračovat v kurzu s více donucovacími opatřeními a musel bych říci, že se dráha zkracuje.

Apple blokuje Coinbase wallet; CFTC háže ETH přes palubu; Soud Ripple vs. SEC vrcholí: Zprávy týdne

Konec všeho?

Připusťme na chvíli Genslerův pohled na věc, který říká, že prakticky všechny kryptoměny jsou ve skutečnosti jen další cenné papíry. Co to v konečném důsledku vlastně znamená?

Krypto projekty, proti kterým SEC prostřednictvím své více než stovky zásahů zakročila, se buď rozpadly, nebo zaplatily pokutu. Když Gensler hovoří přiměřené spolupráci jakožto první možnosti, v zásadě to znamená přiznat vinu, zaplatit pokutu, poskytnout SEC vše, o co si řekne, a možná v určité podobě přežít.

Takovou nabídku rády přijímají projekty typu EOS, kde BlockOne provedl pravděpodobně nejúspěšnější ICO v historii, odnesl si tučný “lup” a v podstatě ukončil vývoj. V roce 2017 společnost BlockOne vybrala od investorů asi 4 miliardy dolarů. Začátkem roku 2019 KryptoHodler informoval o dohodě emitenta EOSu s komisí SEC na zaplacení pokuty ve výši 26 milionů dolarů. Tak vypadá ochrana investorů v praxi? Bohužel v podání SEC zřejmě ano.

Kryptoměny jsou něco úplně nového a navzdory názoru SEC fungují zcela odlišně od cenných papírů. Jejich principy a technologie v zásadě nejsou s pravidly pro cenné papíry kompatibilní, proto se ještě žádnému z nich zatím nepodařilo těmto předpisům vyhovět. To si Gensler dobře uvědomuje a poskytuje mu to možnost v zásadě zničit kterýkoli projekt. Potenciální škody pro rozvoj legálního kryptosektoru mohou být nevyčíslitelné.

Vymáháme [stávající zákony o cenných papírech], uvedl Gensler.

Status zcela nového aktiva se však potvrdí až ve chvíli, kdy kryptoměny získají své vlastní speciální regulace, které jejich pozici právně ukotví. V současné době právní úravu tohoto typu postrádají a to dává předsedovi SEC Genslerovi důvod tvrdit, že prakticky všechny spadají do zákonů o cenných papírech.

Druhou cestou je pak obrana před soudem. Touto cestou jde aktuálně společnost Ripple a mnozí v odvětví tuto kauzu považují za nejdůležitější případ, který potenciálně rozhodne o osudu kryptosektoru.

Gary Gensler je pod tlakem a terčem možného vyšetřování! Pro FTX měl “zařídit” regulační monopol

Kolaps FTX

Někteří zákonodárci Spojených států, včetně senátorky Elizabeth Warrenové, kritizovali SEC za to, že dopustila kolaps FTX, která zpronevěřila několik miliard dolarů zákaznickcýh vkladů.

Členové sněmovního výboru pro finanční služby pak také vyzvali Genslera, aby zodpověděl otázky, co o tom věděl. Ten přitom říká, že agentura má vše, co potřebuje. Množí se tak otázky, proč to SEC umožnila, zatímco vedla případ, kterým zničila společnost LBRY, stojící za neškodnou blockchainovou sociální sítí.

Elon Musk tvrdí, že SBF daroval Demokratické straně více než 1 miliardu dolarů

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *