Úterý, 16 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Kongresmanka Maxine Watersová naléhá na SBF, aby se příští týden zúčastnil slyšení v Kongresu

Demokratická kongresmanka Maxine Watersová naléhá na bývalého generálního ředitele FTX Sama Bankmana-Frieda (SBF), aby se dostavil 13. prosince na slyšení.

Musím se “učit”..

Výbor pro finanční služby Sněmovny reprezentantů USA pořádá ve středu 13. prosince slyšení zaměřené na vyšetřování kolapsu FTX. Maxine Watersová, která výboru předsedá, chce, aby Bankman-Fried určitě přišel.

SBF, který během svého “omluvného turné” v médiích předstíral hloupého a naznačil, že o údajné zpronevěře mnoha miliard z peněz svých zákazníků vlastně nic nevěděl, byl pozván k výpovědi před Kongresem Spojených států.

Bankman-Fried však odmítl účast s tím, že potřebuje více času, aby hlouběji porozuměl tomu, co se stalo.

Jakmile se naučím a zhodnotím, co se stalo, měl bych pocit, že je mou povinností předstoupit před komisi a vysvětlit to. Nejsem si jistý, že se to stane do 13. Ale až to bude, budu svědčit, uvedl.

Dno je tady? Jim Cramer nabádá investory, aby hned prodali kryptoměny

Musíte přijít vypovídat!

Předsedkyně Výboru pro finanční služby Sněmovny reprezentantů však trvá na tom, že má přijít hned. S odkazem na rozhovory v médiích vyzvala SBF, aby její pozvání respektoval.

Na základě vaší role generálního ředitele a vašich rozhovorů v médiích v posledních několika týdnech je nám jasné, že informace, které dosud máte, jsou pro svědectví dostatečné.

Jak víte, kolaps FTX poškodil více než jeden milion lidí. Vaše svědectví by bylo smysluplné nejen pro členy Kongresu, ale je také zásadní pro americký lid.

Watersová odmítá sdělení Bankmana-Frieda, že si musí nastudovat, co se vlastně dělo v jeho společnosti, která poškodila milion zákazníků. Jednoduše může přijít znovu, jakmile svá studia dokončí…

Je bezpodmínečně nutné, abyste se zúčastnili našeho slyšení 13. a jsme ochotni naplánovat další slyšení, pokud budou později poskytnuty další informace.

Kolaps je údajně vyšetřování mimo jiné také finančními regulátory Spojených států. Bankman-Fried zatím nebyl zatčen, ale pokud k tomu dojde, mohl by teoreticky kongresové slyšení zmeškat a vypovídat až u soudu.

Maxine Watersová na Twitteru uvedla, že chtěla SBF požádat, aby dorazil dobrovolně, ale „předvolání je na stole.” Watersová odmítá, že by nebyla ochotna SBF předvolat, zatím tak nicméně neučinila.

Pokud bude vydáno předvolání, bude Bankman-Fried nucen svědčit. V opačném případě by mu za trestný čin pohrdání Kongresem hrozilo až 12 měsíců vězení a pokuta 100 000 $.

Elon Musk tvrdí, že SBF daroval Demokratické straně více než 1 miliardu dolarů

Kryptosvět zuří

Mezitím miliardář Chamath Palihapitiya říká, že Bankman-Frieda chrání jeho politické dary. Mimo jiné uvedl:

..Co se stalo, bylo, že vzal prostředky od zákazníků a všechny tyto peníze, rozdal desítky milionů dolarů politickými dary, zabalil se do této pokrývky progresivní, levicově orientované věci zvané „efektivní altruismus“ a všechna mainstreamová média mu na to skočila a přijala ho, stejně jako někteří politici, protože to splňovalo vše, na co oni sami také skočili.

A teď tu máme katastrofickou událost, podvod v hodnotě několika miliard dolarů nebo bankrot, miliony zmrazených účtů zákazníků. Desítky milionů až stovky milionů až miliardy dolarů, o které přišli a které jim byly ukradeny, a oni odmítají toto dítě vyškrtnout, a to z toho důvodu, že kdyby to udělali, bude to jako sníst vlastní ocas.

 

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *