Čtvrtek, 30 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Elon Musk tvrdí, že SBF daroval Demokratické straně více než 1 miliardu dolarů

Zatímco média zdá se mírní jednání generálního ředitele FTX Sama „SBF“ Bankman-Frieda, Musk říká, že daroval demokratům ohromnou sumu peněz.

Vlk z Wall Street Jordan Belfort: Sam Bankman-Fried používal FTX jako „osobní prasátko“

Předvolební dar SBF demokratům měl přesáhnout miliardu USD

Pokud jste měli nějaké finanční protředky na FTX nebo některém z přidružených subjektů, mohly být potenciálně použity na podporu Demokratické strany během letošních voleb v USA. Alespoň to nepřímo naznačil Elon Musk.

SBF prostřednictvím své sesterské obchodní firmy Alameda zpronevěřil finanční prostředky uživatelů FTX a zapojoval se do pochybných investičních praktik. Will Manidis, generální ředitel ScienceIO – zdravotnické datové platformy – uvedl, že do podvodu mohli být zapletení nejmenovaní politici.

SBF podle něj vytvořil platformu „s nejvyšší návratností všech dob“ darováním 40 milionů dolarů správným politikům, kteří mu údajně umožnili ukrást přes 10 miliard dolarů.

Elon Musk k tomu na Twitteru uvedl, že množství peněz, které SBF skutečně daroval demokratickým kandidátům, ve skutečnosti bylo mnohem vyšší. Poznamenal:

To je jen veřejně zveřejněné číslo. Jeho skutečná podpora demokratů u voleb je pravděpodobně přes 1 miliardu dolarů. Peníze někam šly, tak kam se poděly?

Mezitím předsedkyně výboru Sněmovny reprezentantů pro finanční služby Maxine Watersová (demokratka) a Patrick McHenry (republikán) požádali, aby se SBF zúčastnil vyšetřovacího slyšení naplánovaného na 13. prosince.

Oceňujeme, že jste byli upřímní ve svých diskuzích o tom, co se stalo na #FTX. Vaše ochota mluvit s veřejností pomůže zákazníkům společnosti, investorům a dalším. Za tímto účelem bychom uvítali vaši účast na našem slyšení, uvedla Watersová.

Na tuto žádost reagoval Generální ředitel Polygonu Ryan Wyatt:

SBF je zločinec. Co se děje?

Sam Bankman-Fried odmítl vypovídat před Kongresem Spojených států, dokud „nedokončí učení a přezkoumání toho, co se stalo“ ve společnosti, kterou řídil.

Lending platforma BlockFi vyhlašuje bankrot v důsledku kolapsu FTX

Mediální šaškárna

Mnozí v kryptoprostoru obviňují mainstreamová média, že se záměrně pokoušejí zmírnit jednání generálního ředitele FTX Sama „SBF“ Bankman-Frieda. Zatímco vystupuje v řadě médií, jako by nic, pod přísahou vypovídat odmítl a milion poškozených věřitelů mezitím doufá, že se někdy dočkají spravedlnosti.

Během svého „omluvného turné“ SBF vykresloval sám sebe jako oběť a na konci svého vystoupení na DealBook Summit dokonce sklidil potlesk.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *