Pondělí, 15 červenceVítejte na českém hodlerském webu!

Apple blokuje Coinbase wallet; CFTC háže ETH přes palubu; Soud Ripple vs. SEC vrcholí: Zprávy týdne

Pravidelné pondělní Zprávy týdne na českém hodlerském webu jsou zde. Aktuálně se Bitcoin na kryptoburzách obchoduje za 17 316 USD. Od minulého týdne si tak polepšil přesně o 1 100 dolarů. Rostly také další krypotměny v top10, včetně Etherea, Dogecoinu a Polygonu s více než 10% zisky. Dominance BTC od minulého dílu stoupla o 0,3 % a aktuálně tak činí 38,3 %.

Zaregistrujte se na Binance přes tento odkaz a získáte 10% slevu na poplatcích. Pro více informací o největší altcoinové burze na světě navštivte náš návod.

Apple blokuje Coinbase wallet

Společnost Coinbase říká, že zákazníci používající iOS společnosti Apple již nemohou posílat nezaměnitelné tokeny (NFT) ve své peněžence Coinbase wallet. Apple zablokovala nejnovější vydání peněženky, protože Coinbase odmítla požadavek na 30 % podíl z transakčních poplatků.

Apple zavedl nové zásady na ochranu svých zisků na úkor spotřebitelských investic do NFT a vývojářských inovací v celém krypto ekosystému

Možná jste si všimli, že už nemůžete posílat NFT na Coinbase Wallet iOS. Je to proto, že Apple zablokoval naši poslední verzi aplikace, dokud tuto funkci nevypneme, uvádí Coinbase.

Poplatky za transakce nejsou odměnou pro peněženku, ale jdou validátorům a podstatná část se v případě ETH pálí. Coinbase uvedla, že nebude schopna splnit požadavek, i kdyby se o to pokusila, protože patentovaný systém nákupu v aplikaci výrobce iPhone nepodporuje kryptoměny.

Uživatelé používající Coinbase wallet na Apple iOS by mohli mít problém s odesláním NFT tokenů ze své peněženky. Spekuluje se navíc, že by gigant mohl stejný princip rozšířit z NFT i na všechny ostatní transakce.

CFTC háže ETH přes palubu

Podle Fortune předseda CFTC Rostin Behnam říká, že Bitcoin (BTC) je jedinou virtuální měnou, kterou lze považovat za komoditu. Tímto výrokem by mohl hodit všechny ostatní kryptoměny přes palubu a vydat je SEC jakožto “cenné papíry”.

SEC je přitom již v tzv. divokém západě kryptosektoru známá tím, že z fungujících projektů dělá mrtvé projekty. Benham přitom ještě v říjnu uvedl, že přední smart kontrakt platforma Ethereum (

ETH) může být také považována za komoditu a nikoli za cenný papír.

Šéf CFTC dále říká, že kryptoprůmysl zoufale potřebuje jasné pokyny a regulace v důsledku multimiliardového kolapsu prominentní krypto burzovní platformy FTX.

Diamantoví krabi útočí! Drobní a střední bitcoinoví investoři vytvořili nový rekord v akumulaci BTC

Soud Ripple vs. SEC se chýlí ke konci

Dvouletá právní bitva Ripple s americkou Komisí pro cenné papíry a burzy (SEC) se chýlí ke konci. Ve své odpovědi na podporu návrhu na zkrácený rozsudek Ripple Labs tvrdí, že americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) nebyla schopna prokázat, že prodeje XRP společnosti byly investiční smlouvy.

Po téměř dvou letech přelíčení, zjišťování a návrhů SEC stále nedokáže identifikovat údajný “společný podnik”, nedokáže vysvětlit, jak mohou držitelé XRP smysluplně očekávat zisky z úsilí společnosti Ripple, a nedokáže odpovědět na to, že mnoho příjemců XRP neinvestovalo vůbec žádné peníze, uvedl mimo jiné Ripple.

Ripple také zaznamenal menší vítězství, jako je získání přístupu k e-mailům bývalého ředitele SEC Williama Hinmana. Hinmanovy dokumenty odkazují na projev, který William Hinman pronesl na Yahoo Finance All Markets Summit v červnu 2018, kde uvedl, že Ether (ETH) není cenný papír.

SEC naopak nedávno vyhrála případ proti LBRY, čímž se jí podařilo společnost stojící za decentralizovanou blockchainovou sociální sítí zničit.

Společnost Ripple uzavřela své konečné podání prohlášením, že „soud by měl vyhovět návrhu obžalovaného a měl by návrh SEC zamítnout.“

Stuart Alderoty, generální právní zástupce společnosti Ripple, mimo jiné poznamenal, že Ripple je hrdý na obranu, kterou nastolil „jménem celého kryptoprůmyslu.“

 

MetaMask nachází konkurenta! Peněženka Phantom míří na Ethereum a Polygon blockchainy

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *