SEC vyhrála soud proti LBRY, tokeny padají o 37 %! Budoucí precedens pro Ripple a Ethereum?

down, dole, architektura, podzemí, světlo, tunel

SEC vyhrála důležitý soudní případ o nepovolené emisi cenných papírů LBRY, který by mohl sloužit jako precedens pro další kryptoměny.

LBRY prohrává soud s regulátorem

Komise pro cenné papíry a burzy vyhrála svůj případ proti společnosti LBRY, Inc., společnosti stojící za protokolem LBRY. Ta tvrdí, že by jazyk v rozhodnutí soudu mohl učinit „každou kryptoměnu v USA cenným papírem, včetně Etherea.“

Americký okresní soudce Paul J. Barbado v závěru rozsudku uvedl:

Protože žádný rozumný ukazatel faktů by nemohl odmítnout tvrzení SEC, že LBRY nabídlo LBC jako cenný papír, a LBRY nemá hodnověrnou obhajobu, že by jí chybělo spravedlivé upozornění, má SEC právo na rozsudek.

SEC původně uvedla, že LBRY „nabízela a prodávala neregistrované cenné papíry v rozporu s oddílem 5 zákona o cenných papírech z roku 1933.“

Dá evropská regulace MiCA krypto influencerům, co si zaslouží?

Hrozba pro kryptosvět?

Podobně jako Ripple v kauze ohledně XRP, který je podle SEC cenným papírem, také LBRY hovoří o možném dopadu na celý kryptoprůmysl. Jde o to, že vyhraný případ by SEC následně mohla použít jako precedens k útoku i na další projekty.

Zde použitý jazyk vytváří mimořádně nebezpečný precedens, který z každé kryptoměny v USA dělá cenný papír, včetně Etherea.

Společnost říká, že ještě neháže ručník do ringu.

Prohráli jsme. Omlouvám se všem. Chvíli si budeme lízat rány, ale nevzdáváme se.

Máme šikovný tým, desítky milionů kusů obsahu, stovky tisíc tvůrců a jednu z nejpopulárnějších webových3 aplikací na světě. To nejlepší teprve přijde

Generální ředitel LBRY Jeremy Kauffman, současně kandidát do Senátu v New Hampshire, vnesl do případu určitou dávku kontroverze. Jak u vádí

Advertisement
Decrypt, měl mít Kauffman na konferenci Mainnet v září na sobě tričko s nápisem „Fuck the SEC.“

V reakci na rozsudek pak na Twitteru uvedl:

Dovolím si jeden výkřik. FUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUCCCK Dobře, teď zpět do práce.

Servítky si pak Kauffman nebral ani ohledně záměrů komise. Ta podle jeho výroku prokázala, že se snaží poškodit nebo zničit kryptoměnový průmysl ve Spojených státech.” 

Burza Coinbase vstupuje do boje Ripple s Genslerem jedním pádným argumentem

Závěr

Jak spekulovali Kauffman a LBRY, rozhodnutí může snadno vytvořit precedens. Ten by SEC teoreticky mohla aplikovat na další existující a budoucí soudní případy týkající se kryptoměn, včetně kauzy Ripple. Pro investory pak rozsudek znamenal více než 37% ztrátu jen během posledních 24 hodin.

Americký senátor předkládá návrh zákona na ochranu krypto burz před SEC

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.