Pátek, 19 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Americký senátor předkládá návrh zákona na ochranu krypto burz před SEC

Senátor Spojených států Bill Hagerty, člen bankovního výboru Senátu, představil zákon Digital Trading Clarity Act z roku 2022.

Návrh zákona slibující jasná pravidla

Nedostatek regulační jasnosti – známá hláška, ozývající se ze všech koutů nejčastěji americké části kryptosvěta. Právě to se pokusil vyřešit republikánský senátor Bill Hagerty. V tiskové zprávě navíc stojí, že jeho návrh ochrání kryptoměnové burzy před SEC. Uvádí se zde, že:

..Poskytuje burzám digitálních aktiv bezpečné útočiště od některých vynucovacích opatření americké Komise pro cenné papíry a burzy (SEC).

Dále se uvádí, že navrhovaná pravidla:

..Objasňují klasifikaci digitálních aktiv a příslušných závazků podle stávajících zákonů o cenných papírech, aniž by byla obětována ochrana spotřebitele.

Hagerty si vzal nejasnost regulací na paškál

Senátor Hagerty říká, že má v ruce návrh, který může vnést světlo do regulační tmy ve Spojených státech pro kryptosektor. Zdůrazňuje, že nejednoznačnost pravidel ztěžuje investice a vytváření pracovních míst pro kryptofirmy působící v USA, což brání růstu odvětví.

V tiskové zprávě se dále uvádí:

Současná nedostatečná srozumitelnost právních předpisů pro digitální aktiva dává podnikatelům a podnikům na výběr: překonat významnou regulační nejednoznačnost v USA, nebo se přesunout do zámoří na trhy s jasnými regulacemi digitálních aktiv.

Tato nejistota bohužel odrazuje od in vestic a vytváření pracovních míst zde v Americe a ohrožuje vedoucí postavení Spojených států v této transformační technologii v tak zásadní době.

Ačkoli se výslovně neuvádí, v čem spočíva zmíněná ochrana kryptoburz, zákroky SEC jsou často podle stejného scénáře. Agentura nejprve nějaké kryptoaktivum prohlásí za cenný papír a obvykle následuje útok na vybraný projekt a případná právní bitva. Jelikož se krypto obchoduje na kryptoburzách, existuje zde nemalé riziko, že se SEC rozhodne jít proti některé z nich, pakliže vyhodnotí přítomnost cenného papíru.

Další den, další problémy pro kryptosektor: Coinbase a Kraken pod palbou!

Tato legislativa je důležitým krokem k tomu, aby zprostředkovatelé digitálních aktiv získali tolik potřebnou jistotu a odstranili překážky vstupu, které v současnosti brání růstu a likviditě amerických trhů s kryptoměnami, stojí ve zprávě.

Začátkem tohoto roku Hagerty představil Stablecoin Transparency Act. Jedná se o zákon, který by objasnil, která kryptoaktiva se kvalifikují jako stablecoiny a nařídil by jejich povinné krytí americkými dolary nebo vládními cennými papíry se splatností kratší než 12 měsíců.

 

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *