McDonald’s začíná přijímat Bitcoin a Tether ve švýcarském městě Lugano

McDonald’s

Notoricky známý fast food řetězec McDonald’s testuje kryptoplatby v Luganu.

McDonald’s experimentuje s kryptem

Zatímco bear market pokračuje, akceptace kryptoměn napříč světem pokračuje krůček po krůčku. Globální řetězec rychlého občerstvení je mezi prvními, kdo se zapojil do kryptoměnového experimentu ve městě Lugano.

McDonald’s v 63tisícovém švýcarském městě umožňuje objednávky jídla na digitálním kiosku. Na tom by nebylo nic převratného. Najdete zde také klasicky možnost platby mobilní aplikací, ale kromě toho je zde možnost platby pomocí bitcoinů a tetherů.

Řetězec nepřistoupil ke kryptoplatbám na vlastní pěst, ale respektuje místní politiku. Lugano v březnu 2022 oznámilo, že přijme Bitcoin, Tether a token LVGA jako zákonné platidlo. Krok byl pojmenován jako takzvaný „plán B.“

Město obyvatelům umožnilo platit daně pomocí kryptoměn. Projekt dále rozšíří platby na parkovací lístky, veřejné služby a školné pro studenty. Zatímco jedním z prvních, kteří se připojili, je fast food gigant McDonald’s, čekává se, že počet obchodů a podniků, které v této oblasti budou přijímat kryptoplatby za zboží a služby, překročí 200.

Advertisement

Řetězec přijímá BTC také ve svých 19 pobočkách v Salvadoru, který se v září 2021 stal historicky první zemí, která přijala Bitcoin jako státní měnu.

Město Lugano přijme BTC, USDT a LVGA jako zákonné platidlo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.