Sobota, 24 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

Mastercard spouští nový nástroj na ochranu proti podvodům s kryptoměnami

Platební gigant Mastercard zaměřil svou pozornost na krypto podvody.

Všudepřítomný scam

Jak jistě víte, podvody jsou pravděpodobně tím nejpalčivějším problémem kryptosvěta, ale i internetu jako takového. Regulátory to příliš nezajímá a zatímco hledají cesty, jak kryptonadšence ještě lépe zdanit nebo pokutovat nejbohatší firmy v průmyslu, na kryptowebech a dalších médiích spočívá nepříjemná “povinnost” informovat o tomto druhu rizika.

Pokud nás mimochodem sledujete na sociálních sítích, mohli jste zaznamenat, jak otravní a neodbytní tito podvodníci a šmejdi jsou. Například na našem Facebooku se v komentářích objevují pravidelně, vydávají se za nás a chtějí vás okrást. Přitom Facebook i policie nám odmítají jakkoli pomoct a zdálnivě s nimi nic ne naděláme.

Bezpečnost | Důležitá pravidla při nákupu a hodlování kryptoměn a jak ochránit své krypto

Anti-scam nástroj od Mastercardu

Nový nástroj společnosti Mastercard je vítanou novinkou. Společnost 3. října spustila kryptoslužbu Crypto Secure, která je zaměřena na pomoc bankám při hledání a prevenci podvodů na platformách obchodníků s kryptoměnami.

Crypto Secure kombinuje využití umělé inteligence, blockchainových dat a veřejných záznamů o krypto transakcích spolu s dalšími zdroji k určení rizik souvisejících s krypto kriminalitou v rámci sítě Mastercard.

Prezident kybernetického a zpravodajského obchodu pro Mastercard, Ajay Bhalla, uvedl:

Myšlenka je taková, že chceme být schopni poskytnout stejný druh důvěry, kterou poskytujeme pro transakce digitálního obchodu, k transakcím s digitálními aktivy pro spotřebitele, banky a obchodníky.

Takovým počinům určitě tleská každý fanoušek kryptoměn. Nezbývá, než doufat, že se myšlenka nemine se svým cílem a pomůže alespoň trochu snížit nápor podvodníků, zejména pokud se podobné snahy rozšíří také na další společnosti a instituce.

Pozor na fake program Google Translate! Na 112 tisíc PC naistaloval kryptominer

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *