Kapacita bitcoinové platební vrstvy Lightning Network dosahuje 5 000 BTC!

Bitcoin, Lightning Network, LiFi, Lightning, platby, btc, platební síť, 2. vrstva, sci-fi

Lightning Network roste. Aktuálně je největší nadějí pro úspěšné použití Bitcoinu k platbám pro masy.

Kapacita LN dosahuje 5 000 BTC

Navzdory makroekonomickým protivětrům a bear marketu na trhu s Bitcoinem, Lightning Network, platební řešení pro Bitcoin (BTC) na druhé vrstvě, nadále vzkvétá. Množství bitcoinů přidaných do bitcoinové 2. vrstvy dosáhlo milníku 5 000 BTC (96 milionů dolarů).

Lightning Network umožňuje od svého vytvoření v roce 2018 uživatelům posílat BTC (resp. satoshi – nejmenší jednotky Bitcoinu) a odesílat nebo přijímat peníze rychleji a s nižšími poplatky. Čím větší likvidita je do LN nalita, tím větší je kapacita sítě a tím je také více použitelná pro platby.

V důsledku nárůstu mohou uži vatelé zažít vyšší rychlost plateb

Advertisement
a potenciálně větší objemy transakcí.

Mikrotransakce jsou naší ekonomickou realitou. Aby se Bitcoin stal standardem v nadcházejících letech a v našich ekonomikách, musela by mít blesková síť dostatečnou kapacitu pro podporu těchto mikrotransakcí, uvedl Nourou z Bitcoin Senegal pro Cointelegraph.

Objemy BTC rostou; EU ruší “Travel Rule” pro kryptopeněženky; Merge zrychlil ETH bloky: Zprávy týdne

Platební rychlost na kanál roste ještě rychleji. Je to smysluplnější metrika, ale vidí ji pouze operátoři uzlů, takže není v médiích tak výrazná, dodal Nicolas Burtey, generální ředitel společnosti Galoy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.