Elon Musk otáčí! Konečná dohoda o nákupu Twitteru se zdá na dosah

Zdá se, že Elon Musk přece jen nakonec koupí Twitter za dříve dohodnutou cenu 54,20 USD za akcii.

Musk blízko k odkupu Twitteru

Generální ředitel Tesly a miliardář Elon Musk neočekávaným obratem obrací. Nyní říká že dokončí svou akvizici Twitteru za 44 miliard dolarů, a to i přes údajné spamovací roboty, falešné účty a tak dále.

Musk je slovy svého právníka připraven „přistoupit k uzavření transakce uvažované dohodou o spojení z 25. dubna 2022.“ Po měsících soudních tahanic miliardář zřejmě sám ukončí drama s platformou sociálních médií.

Obrat přichází jen krátce před termínem soudu 17. října. Muskova dohoda je navrhována pod podmínkou, že dojde k „okamžitému zastavení akce,“ odložení soudu a čekání na obdržení finančních prostředků.

Obdrželi jsme dopis z Muskovy strany, který podali SEC. Záměrem společnosti je uzavřít transakci na 54,20 USD za akcii, komentoval návrh Twitter.

Není jisté, zda blížící se datum soudu podnítilo Muskovu změnu názoru.

Návod | Burza Coinbase (Pro, Earn) Kompletní info, jak založit, bonus, poplatky, nákup kryptoměn

Dogecoin v tuto chvíli není ve hře

Zatímco komunita kryptoměny Dogecoin (DOGE) v minulosti těžila z miliardářovy podpory, Muskovo převzetí sociální sítě Twitter nemusí tentokrát přinést pumpu na Dogecoinu.

Musk dříve uvažoval o tom, že se v boji proti spamujícím robotům obrátí na technologii blockchain tím, že přinutí uživatele Twitteru platit 0,1 DOGE za tweetování nebo retweetování.

Musíte zaplatit malou částku, abyste svou zprávu zaregistrovali v řetězci, což odstraní převážnou většinu spamu a robotů. Není tu žádné hrdlo, které by se dalo škrtit, takže svoboda slova je zaručena, uvedl Musk na straně 98 přepisu telefonních nahrávek.

Advertisement

Později však dospěl k závěru, že Twitter založený na blockchainu nemusí být v tuto chvíli proveditelný.

Mezitím spoluzakladatel Dogecoinu Bill Markus komentoval převzetí Twitteru zakladatelem elektromobilky Tesly těmito slovy:

Pokud Elon Musk udělá Twitter lepší, pak bude Twitter lepší. Pokud elon Musk zničí Twitter, pak už nebudeme muset sledovat všechny ty hlouposti, které lidé říkají na Twitteru. To je výhra pro všechny.

V reakci na novinku akcie Twitteru vyskočily o 22,24 % na 52 USD za akcii.

 

Elon Musk na sebe přivolal hněv Anonymous: „Vaše hry na krypto trzích zničily životy!” [TOP 3 body videa]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.