Středa, 22 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Kamenné a online obchody: ECB něco vyšetřila. Přiblížil se termín zavedení CBDC v EU!

Evropská centrální banka (ECB), která už rok zkoumá možnost spuštění digitálního eura centrální banky v EU, zdá se, něco vyšetřila.

ECB našla využití pro CBDC

Centrální banka Evropské unie podobně jako řada dalších centrálních bank na různých kontinentech testuje či zvažuje tzv. digitální měnu centrální banky (CBDC). Dvouletá vyšetřovací fáze ECB v rámci projektu digitálního eura dosáhla své poloviny.

Centrální banka po roce vyšetřování přišla s tím, že obchod ve fyzických obchodech a online je největším případem použití digitální měny euro centrální banky (CBDC). Kromě toho ECB zjistila, že by centrální digitální měna mohla platby “harmonizovat” a posílit evropskou strategickou autonomii v souladu s politickými cíli.

Zdá se, že ať už to znamená cokoli, ECB pod vedením političky a bývalé šéfky MMF Lagardové hodlá politicky prosadit následování čínského modelu peněz – tedy spuštění programovatelné měny vydávané centrální bankou. Uvádí:

Digitální euro by zachovalo roli veřejných peněz jako kotvy platebního systému v digitálním věku. Zajistilo by to hladkou koexistenci, směnitelnost a komplementaritu různých forem, které peníze na sebe berou.

Bidenův výkonný příkaz k prozkoumání zřízení CBDC je nejzrádnější čin v historii USA: Kiyosaki

Evropská komise navrhne nařízení k zavedení digitálního eura v prvním čtvrtletí roku 2023. Rada guvernérů v říjnu 2023 rozhodne, zda přistoupí k vývoji a testování. Tato fáze může trvat přibližně tři roky.

V prohlášení před Evropským parlamentem člen správní rady ECB Panetta potvrdil, že Rada guvernérů ECB nyní schválila první soubor základních návrhů digitálního eura, uvedl Patrick Hansen.

3 související články:

3 fakty, které FED opomenul během kritiky stablecoinů a propagace CBDC [Komentář]

CBDC brzy ve všech ruských bankách; Ethereum 2.0 za měsíc; Tornado Cash developer je zatčen: Zprávy týdne

Krypto rámec Bílého domu; Partnerství Binance na Ukrajině; Korporace pomáhají ECB s CBDC : Zprávy týdne

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *