Středa, 24 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Krypto rámec Bílého domu; Partnerství Binance na Ukrajině; Korporace pomáhají ECB s CBDC : Zprávy týdne

Vítejte u dalšího dílu pondělních Zpráv týdne na českém hodlerském webu. Bitcoin na kryptoburzách aktuálně mění majitele na ceně 18 816 USD. Bohužel tak opět pokračuje propad ceny hlavní kryptoměny i celého kryptomarketu. Dominance BTC se mírně zvýšila na 39,6 %, o 0,8 procenta. Pokud jde o altcoiny v top10, největší týdenní propad zaznamenalo Ethereum, které má za sebou úspěšný merge, během kterého prodávali spekulanti sázející na růst před dlouho očekávanou novinkou. ETH spadlo o 24,68 %, BNB, ADA a SOL pak klesly o více než 10 %.

Krypto rámec Bílého domu

V návaznosti na výkonný příkaz prezidenta Bidena z března Bílý dům vydává svůj první rámec pro regulace kryptoměn. Hlavními body jsou ochrana spotřebitelů, boj proti finanční kriminalitě a otázka zavedení digitální měny centální banky (CBDC).

Biden v prohlášení vyzval Komisi pro cenné papíry a Komisi pro obchodování s komoditními futures, aby „agresivně prováděly vyšetřování a donucovací opatření proti nezákonným praktikám v oblasti digitálních aktiv.“

Pokud jde o analýzu a identifikaci rizik, tím se má zabývat ministersto financí. Pokračuje také důraz americké vlády na globální regulace kryptosektoru. V dokumentu se uvádí, že vládní agentury:

Sladí globální platební postupy, předpisy a protokoly dohledu a zároveň prozkoumají nové mnohostranné platformy, které integrují systémy okamžitých pl ateb.

K tématům se vedle důrazu na dominanci USA v čele světa na pozici finančního leadera dostává také zelená politika.

Existují příležitosti, jak sladit rozvoj digitálních aktiv s přechodem na ekonomiku s nulovými čistými emisemi a zlepšením environmentální spravedlnosti.

Celkově se první krypto rámec jeví jako poměrně nic nového neříkající dokument, který je jakousi rekapitulací již dříve známých postoju americké vlády vůči kryptosektoru. Opakují se zde zmínky o rizicích kryptoaktiv, ale i pokračující směřování k možnému vydání digitálního dolaru.

Kromě toho zde najdeme určité výstražné signály. Například v podobě důrazu na zvyšování šikany SEC či CFTC vůči krypto společnostem, namísto regulační jasnosti. Šokem pak může být zmínka o možnosti zákazu konsenzu proof-of-work kvůli spotřebě energie při těžbě Bitcoinu a dalších kryptoměn.

Binance partnerství na Ukrajině

Binance spolupracuje s ukrajinským řetězcem supermarketů. Partnerství má zákazníkům přinést kromě možnosti zaplatit za jídlo a další zboží každodenní potřeby pomocí peněženky Binance Wallet také možnost získání odměny.

Novinka řetězce 111 obchodů ve 28 městech na Ukrajině, přinese možnost okamžité platby a rychlého doručení. To se však aktuálně týká zákazníků v pouze 9 městech: Kyjev, Dněpro, Kamianske, Kryvyi Roh, Záporoží, Brovary, Nikopol, Vyšhorod a Pavlograd.

Zákazníci, kteří si objednají cokoliv z programu VARUS Delivery v hodnotě nad 500 UAH a zaplatí pomocí Binance Pay, získají za odměnu 100 UAH.

Na letošním Kyjevském technologickém summitu, který se konal 6. až 9. září na Ukrajině, zakladatel Etherea Vitalik Buterin řekl:

Ukrajina by se mohla stát dalším centrem Web3.

Buterin dále uvedl:

Země se může stát centrem Web3, pokud se její občané aktivně zajímají o tuto technologii a rozhodnou se významně přispět k jejímu rozvoji. Ukrajina má jak schopnosti, tak odhodlání to udělat.

Návod Binance: Jak obchodovat na největší altcoinové burze? Registrace, poplatky a vše podstatné

ECB pomáhají s CBDC korporace

Evropská centrální banka (ECB) vybrala pět firem, které jí pomohou s testováním připravovaného digitálního eura. Na CBDC se tak v EU mají podílet nadnárodní korporace, jako je Amazon, který vytvoří rozhraní pro zpracování plateb v elektronickém obchodování.

Mezi další společnosti zapojené do projektu patří španělská banka CaixaBank a evropský zpracovatel plateb Worldline. Tyto společnosti vytvoří rozhraní pro online a offline platby peer-to-peer.

Evropská platební iniciativa (EPI) a paytech firma Nexi pak poskytnou rozhraní pro transakce v místě prodeje.

Podle odhadů má být již v příštím roce schválen právní rámec pro digitální euro, přičemž přijetí se údajně očekává v roce 2025. Jak nedávno uvedl ekonom Dominik Stroukal, přijetí eura je v ČR podle něj pouze otázkou času. Tudíž by se potenciální zavedení CBDC mohlo stát velmi palčivou a aktuání problematikou jak na Slovensku, tak i v České republice.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *