Pokus o fork Etherea selhává? ETHPoW přišel o více než 95 % ceny

blesk, elektřina, proof of work, pow, těžba

Čínský těžař Chandler Guo navrhl hard fork, který umožní vytvoření Ethereum PoW (ETHW) – duplicitní verze blockchainu Ethereum, která bude i nadále založena na systému proof-of-work.

ETHPoW přišel o více než 95 % ceny

Navzdory tomu, že byl některými propagován jako přirozené pokračování Etherea, které zůstalo na algoritmu proof-of-work, se těžitelnému etheru vůbec nedaří. Kryptoměna vznikla na popud těžařů den po sloučení, kterým se Ethereum přestalo těžit a přešlo na proof-of-stake.

Problémy forku začaly ihned po spuštění, kdy se uživatelé snažili získat přístup k ETHPoW ve svých peněženkách, jako je Metamask, což se některým nedařilo.

Žena, která nahradí Borise Johnsona, chce v Británii „přivítat kryptoměny”

Objevily se také zprávy o replay útocích proti ETHPoW. Bezpečnostní společnosti jako CertiK a PeckShield však uvedly, že souvisí s nesprávným ChainID, tudíž „zranitelnost nespočívá v EthereumPoW.“

Advertisement

Justin Sun slíbil, že kryptoburza, do které investoval – Poloniex – zalistuje ETHW. S odvoláním na „situaci na trhu, konsensus uživatelů a komunity“ však burza změnila názor a rozhodla se jít s konkurenčním forkem – EthereumFair (ETF).

Oba zmíněné ETH forky přitom dosud čekal prakticky stejný osud – pád téměř na nulu.

Sloučení Etherea je hotovo a otevírá novou éru pro největší kryptoplatformu na trhu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.