Pondělí, 15 červenceVítejte na českém hodlerském webu!

Spoluzakladatel Terry Do Kwon říká, že není „na útěku“

Na spoluzakladatele projektu Terra, kde došlo ke krachu kvůli pádu algoritimckého stablecoinu UST, vydala zatykač Jižní Korea. Nyní je na neznámém místě.

Nejsem na útěku, říká Kwon

Do Kwon neprozradil místo svého pobytu v reakci na tvrzení, že uprchl ze Singapuru poté, co byl ve středu vydán zatykač. V sobotu na Twitteru přesto prohlásil, že „není ‚na útěku‘ ani nic podobného.“

4. září vydaly jihokorejské úřady zatykač na Kwona a dalších pět spolupracovníků za údajné porušení zákonů o kapitálových trzích. Spekulovat o možném útěku spoluzakladatele Terry se začalo poté, co singapurská policie (SPF) uvedla, že Kwon není v městském státě. Úřady slíbily pomoc Korejské republice navzdory neexistující smlouvy o vydávání mezi zeměmi.

O všech podezřelých bylo známo, že byli v době zatykače v Singapuru. Státní zástupci se také pokusili rychle zrušit jejich pasy již o den později, 15. září.

S každou vládní agenturou, která projevila zájem komunikovat, plně spolupracujeme a nemáme co skrývat, napsal Kwon na Twitteru.

Kwon odmítl prozradit místo svého aktuálního pobytu na Twitteru. Dodal, že se brání v „mnoha jurisdikcích“ a těší se na „objasnění pravdy během několika příštích měsíců.“

Terraform Labs údajně dluží jihokorejské vládě 78,5 mil. $ na daních

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *