Ethereum merge snížilo globální spotřebu energie o 0,2 %

ethereum, ether, eth

Po přechodu na proof-of-stake se snížila spotřeba energie Etherea o 99,988%. Novinka má podle vývojářů vliv na celosvětovou spotřebu.

Ethereum merge sníží celosvětovou spotřebu energie

2. největší kryptoměna roky čekala na svůj update, který vývojáři původně pojmenovali ETH 2.0, ale později se pro něj zažil výraz merge (sloučení). Nemohli si však vybrat lepší okamžik, než v době problémů v dodávkách energií, kdy lidé dávají spotřebě elektřiny mnohem větší váhu než kdy dřív.

Pravděpodobně dosud nejočekávanější a nejdůležitější upgrade, jaký kdy kryptosvět zažil, se odehrál ve čtvrtek.

Nyní se ETH po 7 letech přestalo těžit, k čemuž těžaři 2. největší kryptoměny na rozdíl od BTC, kde dominuje specializovaný hardware, zpravidla využívali nejvýkonnější grafické karty. Spotřeba sítě nyní klesla prakticky na nulu.

Návod | Burza Coinbase (Pro, Earn) Kompletní info, jak založit, bonus, poplatky, nákup kryptoměn

Dlouho očekávané sloučení vyřadilo těžaře kryptoměn z provozu Etherea a zrušilo systém zvaný proof-of-work (PoW) ve prospěch mechanismu proof-of- stake (PoS). Ethereum merge

Advertisement
snížilo světovou spotřebu energie o 0,2 %, podle spoluzakladatele blockchainu Vitalika Buterina. Napsal to na Twitteru s odkazem na ethereového výzkumníka Justina Drake.

Buterin krátce po úspěšném sloučení napsal:

A máme hotovo! Šťastný merge všem. Toto je velký okamžik pro ekosystém Ethereum. Každý, kdo pomohl ke sloučení, by se dnes měl cítit velmi hrdý.

 

Týdeník HODL | Co je Proof-of-Stake a proč je jako stvořený pro hodlery

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.