Žena, která nahradí Borise Johnsona, chce v Británii „přivítat kryptoměny”

policie, británie, budka, komunikace, zprávy, aplikace, facebook, deriváty

Liz Trussová vyhrála volby do čela Konzervativní strany. Příští premiérka dříve řekla, že:

Velká Británie „by měla přivítat kryptoměny“

Po souboji o vedení Konzervativní strany porazila ministryně zahraničí, Commonwealthu a rozvoje Liz Trussová bývalého kancléře státní pokladny Rishi Sunaka. Poměr hlasů byl 57,4 % oproti 42,6 procentům.

Trussová nahradí Borise Johnsona, který byl premiérem od roku 2019. K výsledku hlasování uvedla:

Je mi ctí, že jsem byla zvolena vůdcem Konzervativní strany. Děkuji vám, že jste mi dali důvěru, abych vedla a sloužila pro naši skvělou zemi. Podniknu odvážné kroky, abychom nás všechny dostali přes tyto těžké časy, podpořili naši ekonomiku a uvolnili potenciál Spojeného království.”

Pro kryptosvět jde o zajímavý moment díky crypto-friendly postojům nastávající britské premiérky. Ta během svého působení v úřadu obhajovala antiregulační přístup k digitálním aktivům.

V roce 2018 pak řekla, že:

TIP: Pozor na fake program Google Translate! Na 112 tisíc PC naistaloval kryptominer

„[Spojené království] by mělo vítat kryptoměny způsobem, který neomezuje jejich potenciál.“

Očekává se, že královna Alžběta II. v úterý formálně jmenuje Trussovou příští premiérkou poté, co přijme Johnsonovu rezignaci.

Až čas ukáže, zda se předchozí přívětivé postoje vůči kryptoměnám projeví na budoucí práci nové premiérky. Ta se v pondělí údajně nechala slyšet, že má „smělý plán“ ke snížení daní a podpoře ekonomiky Spojeného království.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.