Středa, 24 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Regionální vláda Kalifornie schválila zákon o licencování a regulaci kryptofirem

Krypto společnosti včetně kryptoburz působící v Kalifornii by podle zákona měly mít povinnost vlastnit příslušnou licenci.

Kalifornie přijímá regulaci kryptosektoru

Zákonodárci státu Kalifornie odsouhlasili zákon o digitálních finančních aktivech, také známý jako AB 2269. Návrh zákona je nyní v rukou guvernéra státu Gavina Newsoma a pokud jej nebude vetovat, nová prav idla vstoupí v platnost od 1. ledna 2025.

Tento zákon vyžaduje, aby burzy digitálních aktiv a krypto společnosti měly provozní licenci udělenou ministerstvem finanční ochrany a inovací státu Kalifornie. Jakékoli operace mimo uvedenou licenci budou zakázány pod pokutou až 100 000 $ za každý den porušení.

Timothy Grayson (D-Concord), který zákon předkládal, uvedl:

TIP: Afghánská policie uzavřela kryptoměnové burzy! Došlo i na zatčení

„Jsem ohromen schopností trhu pomoci spotřebitelům cítit se zmocněni k finančním investicím a účasti v systému, který se jim v mnoha případech zdál uzavřený. […]

Tento zákon poskytne spotřebitelům základní, ale nezbytnou ochranu a podpoří zdravý trh s kryptoměnami tím, že bude bezpečnější pro všechny.”

V současnosti je platným zákonem v Kalifornii zákon o převodu peněz, který zakazuje provozování převodů peněz bez platné licence od komisaře pro finanční ochranu a inovace. Nový návrh zákona by mimo jiné opravňoval resort provádět kontroly držitelů licence.

 

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *