Středa, 1 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

45 % validátorů ETH nyní vyhovuje sankcím USA, říká generální ředitel Labrys

Je tady další varování pro Ethereum (ETH). To se po přechodu na proof-of-stake stalo terčem kritiky, že se síť stala centralizovanější a potenciálně zde může docházet k cenzuře transakcí.

Sloučení Etherea je hotovo a otevírá novou éru pro největší kryptoplatformu na trhu

Validátoři ETH jsou placeni za cenzuru

Podle generálního ředitele agentury pro vývoj blockchainu Labrys – Lachana Feeneyho – přibližně 45 % všech bloků Ethereum, které jsou v současné době ověřovány, používá reléové flashboty MEV-boost a dodržuje sankce Spojených států.

Feeney popírá některé zprávy, které tvrdí že se jedná o 25 % bloků. Podle něj se tento počet spíše blíží polovině. Feeney poukázal na to, že relé MEV-Boost jsou regulované podniky, často se sídlem v USA, které podle něj de facto platí validátory za cenzuru.

..Cenzurují určité transakce v blocích, které vytvářejí, zejména transakce z Tornado Cash.

Problém je v tom, že z pohledu validátorů je tito lidé platí, aby to udělali. Takže pokud chcete vydělat více peněz, stačí tuto funkci zapnout a jako validátor trochu zvýšit svůj výnos.

Alarmující stanovisko SEC tvrdí, že celý ekosystém Ethereum spadá pod jurisdikci USA

MEV-boost

Relé MEV-Boost jsou centralizované jednotky určené k efektivní extrakci maximální extrahovatelné hodnoty (MEV). Umožňují validátorům outsourcovat výrobu bloků a prodat právo na stavbu bloku tomu, kdo nabídne nejvyšší nabídku.

Společnost Labrys vydala 28. září nástroj MEV Watch, který může informovat ověřovatele o tom, která relé MEV-Boost splňují sankce Úřadu pro kontrolu zahraničních aktiv (OFAC).

Feeney k tomu řekl:

Jen se snažíme zvýšit povědomí pro ty, kteří si neuvědomují, že spuštěním tohoto softwaru potenciálně přispívají k cenzuře sítě.

K cenzuře podle něj dochází tím, když jsou uzly nuceny regulací v podstatě vyřadit všechny bloky s některou “zakázanou” transakcí.

To by znamenalo, bez ohledu na to, jak dlouho byste čekali, bez ohledu na to, kolik jste zaplatili, nikdy byste se nedostali do bodu, kdy by tyto schválené transakce byly zahrnuty do blockchainu, vysvětlil.

I v případě, že by nakonec transakce prošla, by to podle Feeneye trvalo neúměrně dlouho a vyžadovalo vysoký poplatek, což by mělo za následek podprůměrnou uživatelskou zkušenost.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *