Úterý, 28 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Mluvčí Terry říká, že stíhání Do Kwona je zpolitizované a mění se kvůli němu definice cenného papíru

Regulace jsou bezpochyby jedním z hlavních témat, které by měl každý hodler sledovat pro jejich možný zásadní vliv na kryptotrh, a to i z dlouhodobého hlediska. V případu stíhání zakladatele zřícené Terry a UST mluvčí společnosti varoval, že na jeho základě mohou úřady měnit pravidla.

Stíhání Do Kwona je zpolitizované

Státní zástupci ustupují tlaku veřejnosti a pravidla se mění tak, aby bylo možné stíhat spoluzakladatele zhroucené kryptoměny Terra (LUNA) a stablecoinu TerraUSD (UST), nyní známého jako TerraClassicUSD (USTC). Uvedl to mluvčí společnosti Terra.

Společnost Terraform Labs, která stojí za vývojem blockchainu Terra (LUNA), dále prostřednictvím mluvčího uvedla, že případ Jižní Koreje proti jejímu spoluzakladateli Do Kwonovi se stal politickým, přičemž žalobci údajně rozšířili definici cenného papíru v reakci na veřejný tlak.

Domníváme se, že tento případ se stal vysoce zpolitizovaným a že kroky korejských žalobců ukazují nespravedlnost a nedodržování základních práv zaručených korejským právem.

Jak si koupit Bitcoin a jiné kryptoměny – Průvodce pro začátečníka

Cenné papíry

Podobně jako v USA a dalších jurisdikcích, i v Jižní Koreji se společnosti vydávající či podporující krypto obávají laxní definice pro cenný papír, která může být potenciálně zneužita proti kryptoměně.

Cenné papíry podléhají přísnému schvalování a povinnostem, kterým blockchainové projekty z definice neumí vyhovět. Vzniká tak určitý bič, který mohou regulátoři libovolně použít proti krypto společnostem i celým projektům.

Společnost Terraform Labs v reakci na stíhání Do Kwona prohlašuje, že Terra není cenný papír:

Věříme, stejně jako většina ostatních v oboru, že Luna Classic není a nikdy nebyl cenným papírem, navzdory jakýmkoli změnám ve výkladu, které korejští finanční představitelé mohli nedávno přijmout.

Aktuálně chybí příslušná zákonná úprava pro cenné papíry na blockchainu. Země se chystá regulovat prostor se svým finančním regulátorem, Komisí pro finanční služby (FSC), která připravuje pokyny pro tokeny cenných papírů do konce roku 2022.

Kwonovo místo pobytu zůstává nadále neznámé a Terraform Labs veřejně jeho polohu nekomentovala. Kwon se však nedávno nechal slyšet, že nevyvíjí žádnou snahu skrývat se ani poté, co Interpol zaslal červené oznámení globálním úřadům. Neuvedl však, proč se sám nešel přihlásit na policii.

Mezitím burza Binance oznámila, že aby podpořila komunitu zřícené Luny (nyní LUNC), bude pálit veškeré obchodní poplatky v obchodních párech LUNC/BUSD and LUNC/USDT. Ty budou nejprve převedeny na LUNC a následně poslány na oficiální adresu pro pálení mincí.

Závěr

Někteří členové kryptokomunity hovoří o kolapsech Terry či blockchainových společností s “neschpnými manažery” typu Celsius za samoregulační procesy na kryptotrzích. Za povšimnutí pak stojí, že tytéž kauzy zvyšují pozornost úřadů a regulátorů a na jejich základě se mohou měnit pravidla. Budoucí regulace a jejich relativní nepředvídatelnost zůstávají jedním z hlavních nebezpečí pro dlouhodobé investory do kryptoměn a kryptosektoru.

Bitcoin se měl jmenovat Netcoin; Fond Grayscale má rekordní slevu; Interpol hledá zakladatele Terry: Zprávy týdne

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *