Pátek, 14 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Bitcoin se měl jmenovat Netcoin; Fond Grayscale má rekordní slevu; Interpol hledá zakladatele Terry: Zprávy týdne

Vítejte u dalšího dílu pondělních Zpráv týdne na českém hodlerském webu. Bitcoin na kryptoburzách aktuálně mění majitele na ceně 18 738 dolarů. Od minulého týdne se jeho cena změnila jen kosmeticky, a to o necelých 100 dolarů. Dominance hlavní kryptoměny klesla o 0,4 % na aktuálních 39,2 %. V top10 kryptoměnách se navzdory určitému “bezvětří” jedné minci dařilo velmi dobře. XRP si za 7 dní polepšil o 34,64 % díky pozitivnímu očekávání ohledně výsledku soudního sporu s americkou SEC.

Bitcoin se měl jmenovat Netcoin!

První úspěšná a dosud nejvýznamnější kryptoměna založená Satoshi Nakamotem v roce 2008 a spuštěná v roce 2009 – Bitcoin. Takto je dnes digitální decentralizovaná hotovost známá po celém světě. Právě se však ukázalo, že vše mohlo být úplně jinak.

Historické údaje o nákupech doménových jmen naznačují, že Satoshi Nakamoto, anonymní tvůrce bitcoinu (BTC), měl v zásobě alternativní možnost pojmenování. Nakonec se označení Netcoin nedostalo do whitepaperu, ale klidně tam být mohlo. Bitcoin se tak mohl jmenovat úplně jinak.

  • Bitcoin.org je doména webových stránek propojená s původním Bitcoinem, která byla vytvořena 18. srpna 2008 pod AnonymousSpeech službou v Japonsku.
  • Netcoin.org byla vytvořena 17. srpna 2008 – den před vytvořením Bitcoin.org.

Fond Grayscale má rekordní slevu

Institucionální zájem o nákup BTC se během bear marketu jeví jako rekordně nízký. Vypovídá o tom Greyscale Bitcoin Trust (GBTC) – bitcoinový fond, který v současnosti drží 3,12 % z celkové nabídky bitcoinů (BTC), tedy více než 640 000 BTC.

GBTC se nyní obchoduje s extrémní 35,18% slevou oproti spotové tržní ceně podkladového aktiva.

Investorům GBTC slouží jako alternativa k získání expozice na trhu s bitcoiny. Je však třeba počítat s 2% ročním poplatkem za správu. Zatímco nyní je možné do fondu vstoupit s tučnou slevou, během bull marketu byla cena naopak ještě vyšší – v terminologii finančních trhů se hovořilo o tzv. prémii.

Sloučení Etherea je hotovo a otevírá novou éru pro největší kryptoplatformu na trhu

Interpol hledá zakladatele Terry

Interpol údajně vydal tzv. „červené oznámení“ pro orgány činné v trestním řízení po celém světě na zatčení spoluzakladatele Terraform Labs Do Kwona. Kwon je spoluzakladatelem Terry a algoritmického stablecoinu UST, které se v létě společně zřítily prakticky téměř na nulu.

Jihokorejští prokurátoři v Soulu v pondělí uvedli, že mezinárodní policejní organizace vydala oznámení v reakci na obvinění, kterým Kwon čelí v Jižní Koreji v souvislosti s kolapsem ekosystému Terra. Ten navzdory svému zmizení prohlašoval, že není na útěku a že s úřady bude spolupracovat.

Červené oznámení je „požadavek na orgány činné v trestním řízení na celém světě, aby nalezly a dočasně zatkly osobu čekající na vydání, předání nebo podobné právní kroky,“ podle webové stránky Interpolu.

Dříve se mělo za to, že Kwon pobýval v Singapuru, ale místní úřady 17. září uvedly, že v zemi nebyl, přičemž Kwon o několik hodin později řekl, že nebyl „na útěku.“ Svou polohu však neprozradil.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *