Nejnovější upgrade Cardana (ADA) Vasil úspěšně dokončen

Cardano, ADA, partnerství, Plutus, kryptoměny, technologie, platformy, smart-contract, news, novinky, aktuality, kryptonovinky, kryptosvět, kryptoměny, info, aktuální

Cardano má za sebou nejdůležitější upgrade od hard forku Alonzo.

Vasil je live

Dlouho očekávaná a odkládaná aktualizace Cardana – hard fork Vasil – byla konečně dokončena. Došlo k tomu ve čtvrtek ve 21:44 UTC. Nejnovější upgrade ADA blockchainu přináší „významná vylepšení výkonu a schopností.“

Úspěch hard forku mainnetu Cardano oznámila blockchainová společnost Input Output Hong Kong (IOHK) na Twitteru.

S radostí oznamujeme, že dnes ve 21:44:00 UTC tým IOG ve spolupráci s @CardanoStiftung úspěšně hard forkoval hlavní síť Cardano prostřednictvím události HFC, čímž nasadil do řetězce nové funkce #Vasil.

Aktuálně 8. největší kryptoměna podle tržní kapitalizace by díky novince měla získat lepší škálovatelnost a nižší transakční poplatky. Dále by měl zlepšit uživatelskou zkušenost pro vývojáře na Cardanu, kteří chtějí postavit nebo vylepšit první generaci nativních Dapps.

Jde o další vývojové vylepšení poté, co byly na Cardano nasazeny smart kontrakty díky hard forku Alonzo 13. září minulého roku.

Advertisement

„Vítejte na začátku nové éry pro Cardano!” IOHK hlásí úspěšný upgrade Alonzo přinášející smart kontrakty

Nové možnosti, které přinesla aktualizace skriptů Plutus, budou pro vývojáře dostupné na mainnetu 27. září, po jedné epoše, která v současnosti trvá asi pět dní. Po upgradu Vasil vývojáři Cardana pokračují ve vývoji svého škálovacího řešení vrstvy 2, protokolu Hydra.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.