Hrozba alternativních plateb má děsit USA! Varování zaznělo na slyšení o národní bezpečnosti

hotovost, hotovosti, boj, pokladna, peníze

Alternativní platby – to je nyní hrozba, na kterou se nesmí zapomínat. Věnovali se tomu politici Spojených států.

Platby jsou teď stašák

S dávkou ironie můžeme říct, že hrůzy války ani riziko nedostatku energií na zimu či případný nedostatek jídla v některých regionech způsobený nesmyslnou ruskou invazí už není to, čeho byste se měli obávat. Ve skutečnosti se totiž zapomíná na něco, co svým nebezpečím dokonce přesahuje i takové “hrozby,” jako jsou kryptoměny.

Zdá se to jako černý humor, ale tohle jsou vážné věci, kterými se tento týden zabýval americký podvýbor pro národní bezpečnost, mezinárodní rozvoj a měnovou politiku.

Alternativní platební systémy představují vážnou hrozbu pro bezpečnost Spojených států a nemělo by se na ně zapomínat tím, že se řeší jen kryptoměny. Člen Wilson Center Scott Dueweke to řekl podvýboru pro finanční služby v písemném svědectví:

Alarmující stanovisko SEC tvrdí, že celý ekosystém Ethereum spadá pod jurisdikci USA

Tím, že se zaměříme pouze na kryptoměny, riskujeme, že mineme les kvůli stromům.

Podniky v oblasti peněžních služeb jsou ve Spojených státech přísně regulovány, ale podniky sídlící mimo tuto zemi

Advertisement
nemusí být ochotny vyhovět požadavkům USA, včetně Poznej svého zákazníka/Proti praní špinavých peněz, a mohou být mimo požadavky USA a dalších západních zemí na podávání zpráv, řekl.

Dueweke dále upozornil, že chudoba je hlavní hnací silou v expanzi alternativního platebního ekosystému. Více než 700 milionů lidí postrádá adekvátní bankovní služby a situaci ještě zhoršuje praxe snižování rizika, kdy západní banky přestávají poskytovat korespondenční služby bankám v chudých regionech.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.