Blockchainová firma žaluje Coinbase o 350 milionů dolarů za údajné porušení patentu

Coinbase, poplatky, burza, krypto, coinbase pro

Americká kryptoměnová směnárna a kryptoburza Coinbase čelí žalobě.

Coinbase údajně porušila patent

Podle žaloby podané ve čtvrtek americkou právnickou firmou Brundidge & Stanger u amerického okresního soudu v Delaware byla krypto burza Coinbase obviněna softwarovou firmou Veritaseum Capital z porušení patentu souvisejícího s její technologií blockchain.

Firma nyní od Coinbase požaduje odškodné 350 milionů dolarů. Předmětný patent se měl týkat technologie přenosu kryptoměn – známý jako „566 Patent.“

Veritaseum dále uvádí, že patent se točí kolem „nových zařízení, systémů a metod,“ které umožňují stranám „prosazovat dohody o převodu hodnoty s malou nebo žádnou důvěrou“ v sebe navzájem. Společnost dále tvrdí, že Coinbase její majetek použila pro mnoho svých služeb blockchainové infrastruktury:

Činnosti žalované porušující autorská práva zahrnují, ale nejsou omezeny na její webové stránky […] Mobilní peněženka Coinbase Android […] Mobilní peněženka pro iOS […] její Coinbase Cloud, Coinbase Commerce API, dotazování a transakce, účast, delegování a Validátorový software, Coinbase Pay, Coinbase Wallet a Coinbase provozované veřejné validátory.

Veritaseum odůvodnilo částku 350 milionů dolarů tím, že se Coinbase údajně na její úkor obohatila, zatímco společnost držící zmíněný patent utrpěla škodu. Podle soudního dokumentu byl patent 566 udělen zakladateli Vertiasea Reginaldu ‘Reggiemu’ Middletonovi a spoluvynálezci Mathewu Bogosianovi americkým patentovým a ochranným úřadem dne 7. prosince 2021.

Návod | Burza Coinbase (Pro, Earn) Kompletní info, jak založit, bonus, poplatky, nákup kryptoměn

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.