Binance vs. FTX; Krypto již není riziko TOP10; Nová fáze Ethereum: Zprávy týdne

temný, black white, boj, meč, válka, Asie

Jako každé pondělí, i dnes jsou zde pravidlené Zprávy týdne na českém hodlerském webu – první listopadové vydání. Kapitalizace kryptomarketu aktuálně dosahuje 1, 023 bilionu dolarů z toho 38,8 % patří Bitcoinu (BTC). Digitální hotovost se na kryptoburzách obchoduje za 20 761 USD za jednotku. Za posledních 7 dní se cena žádné kryptoměny v první desítce nepohla ani o 5 procent s výjimkou Solany, která rostla o 6,78 %.

Binance vs. FTX

Mezi kryptoburzou Binance a FTX došlo k obchodní válce. Changpeng „CZ“ Zhao, generální ředitel Binance, řekl, že jeho společnost zlikviduje celý svůj podíl v tokenech FTT.

Nebudeme podporovat lidi, kteří lobbují proti jiným hráčům v oboru za jejich zády, uvedl CZ.

Odkazoval přitom na údajné lobbování zakladatele a generálního ředitele FTX Sama Bankman-Frieda proti CeFi.

Binance již převedla 23 milionů FTT za více než půl miliardy dolarů. CZ k tomu dodal, že tak jednají i díky poučení z kolapsu Terra (LUNA) z první poloviny roku. Krok je tak podle něj v souladu s řízením rizik.

Mezitím se na sociálních sítích šíří FUD ohledně údajného zpomalení či omezení výběrů z FTX. Burza to odmítá. Bankman-Fried pak na situaci reagoval výzvou k ukončení konkurenční války. Současně vyjádřil respekt vůči Zhaovi a dalším lidem v oboru..

Zaregistrujte se na Binance přes tento odkaz a získáte 10% slevu na poplatcích. Pro více informací o největší altcoinové burze na světě navštivte náš návod.

Krypto již není riziko TOP10

Ze zprávy americké centrální banky pro New York plyne, že kryptoměny již nepatří do top 10 nejcitovanějších potenciálních rizik. Centrální bankéři si začínají uvědomovat, že krypto není to nejhorší, čeho je třeba se bát.

Jedna z 12 federálních rezervních bank Spojených států reaguje na hrozby, jako je napětí mezi USA a Čínou, rusko-ukrajinská válka, vyšší ceny energií, rostoucí inflace, pandemie COVID-19 či kybernetické útoky.

Údaje pocházejí z průzkumu, který se zaměřuje na rizika pro americkou ekonomiku. Přestože krypto není v první desítce rizik pro rok 2022, centrální banka si nadále zachovává svou anti-krypto pozici, pokud jde o hodnocení rizik v kryptoinvesticích.

Advertisement

14 let od vydání bitcoinového whitepaperu!

Nová fáze Ethereum

Spoluzakladatel Etherea Vitalik Buterin přidal do technického plánu Etherea novou etapu. Jejím cílem je zlepšit odolnost proti cenzuře a zvýšit decentralizaci sítě Ethereum.

Buterin představil Scourge jako novou část roadmapy ETH. 3. stádium vývoje Etherea má za úkol „zajistit spolehlivé a věrohodně neutrální začlenění transakcí a vyhnutí se centralizaci a dalším protokolovým rizikům MEV.“

Vývoj reaguje na potřeby sítě ETH, které se staly terčem kritiky nejen z řad bitcoinové komunity, která v mnoha případech zastávala konkurenční pozici. Nicméně také ETH nadšenci tlačili na vývojáře, aby nyní pracovali na decentralizaci a znemožnili tak případnou on-chain cenzuru transakcí a s tím spojenou diskriminaci uživatelů.

Ethereoví vývojáři v souladu s aktualizovanou roadmapou upřednostní výběry Beacon Chain, decentralizaci a odolnost proti cenzuře před ostatními výzvami. K těm patří např. i kvantová odolnost.

45 % validátorů ETH nyní vyhovuje sankcím USA, říká generální ředitel Labrys

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.