Pondělí, 24 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Čínská vláda údajně drží téměř 200 000 BTC a 833 000 ETH

Podle Ki Young Jua, spoluzakladatele a generálního ředitele kryptoanalytické společnosti Cryptoquant, vlastní Čína ohromné množství kryptoměn.

Čína jako jeden z největších hodlerů?

Kryptoměny by teoreticky mělo být téměř nemožné zabavit. Praxe ale ukazuje na chyby v této domněnce. Své o tom podle některých mohou vědět také těžaři, na které Čína uspořádala “hon” v roce 2020.

O zabavených kryptoměnách těžařů však není nic veřejně známo. Z veřejných zdrojů naopak plyne, že čínské úřady zabavily 194 775 BTC, 833 083 ETH, 1,4 milionu LTC, 487 milionů XRP, 6 miliard DOGE, 213 724 USDT z čínského ponzi schématu Plus token.

Registrací na Coinbase přes tento odkaz získáte bonus 10 USD za Váš první nákup kryptoměn na největší americké kryptoburze. Více informací a návod najdete
zde.
Zdroj: Twitter; Ki Young Ju

Podle Ki Young Jua čínská vláda tyto kryptoměny dosud vlastní, což z ní činí jednu z největších velryb na světě. Oficiálně však zaostává za společností Grayscale, která spravuje 634 572 BTC v hodnotě více než 13 miliard dolarů. Microstrategy pak drží 130 tisíc BTC.

Pokud jde o státy s velkým množstvím kryptoměny ve správě, k dalším po Číně patří Spojené státy, které drží 70 124 BTC zabavených z trestné činnosti. Mezi země, které kryptoměny aktivně nakupují či dostávají darem, pak patří Ukrajina a Salvador.

Instagram již brzy umožní mintovat a prodávat NFT přímo na platformě

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *