Instagram již brzy umožní mintovat a prodávat NFT přímo na platformě

Instagram, mobil

Jedna z největších sociálních sítí na světě právě oznámila plán plnohodnotné implementace NFT.

Instagram v čele přijetí NFT

Platforma zaměřená na na obrázky nedávno spustila svou funkci Digital Collectibles ve 100 zemích po celém světě. Uživatelům umožňuje připojit se ke svým digitálním peněženkám a vystavit si veřejně NFT, které si buď vytvořili nebo koupili.

Instagram však tímto krokem neřekl poslední slovo. Nejnovější aktualizace umožní tvůrcům vytvářet vlastní digitální sběratelské předměty a prodávat je na Instagramu i mimo něj.

Burza Coinbase vstupuje do boje Ripple s Genslerem jedním pádným argumentem

Instagram uvádí, že svým uživatelům poskytne „kompletní sadu nástrojů“ pro vytváření, zobrazování a prodej NFT. Nová funkce bude zpočátku testována malou skupinou tvůrců, mezi něž patří Amber Vittoria, Refik Anadol, Jason Seife a Dave Krugman…

Instagram také umožní ukazovat na své platformě digitální sběratelské předměty založené na videu. K blockchainům Ethereum, Polygon a Flow a několika podporovaným peněženkám, včetně Metamask, pak nově přidá podporu také pro blockchain Solana a peněženku Phantom.

Advertisement

Společnost Meta k tomu uvedla, že s výjimkou poplatků za nákupy NFT nebudou funkce zobrazení či sdílení NFT na Instagramu nebo Facebooku zpoplatněny, a to minimálně do roku 2024.

Registrací na Coinbase přes tento odkaz získáte bonus 10 USD za Váš první nákup kryptoměn na největší americké kryptoburze. Více informací a návod najdete zde.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.