Pátek, 22 záříVítejte na hodlerském webu! ** KYTKA JE ZPĚT! **

Deribit utrpěl hack! Z hot wallet zmizelo 28 milionů dolarů

Velká kryptoderivátová burza Deribit prodělala hack za desítky milionů dolarů.

Deribit hack

Před půlnocí UTC 1. listopadu došlo k hacku kryptoburzy Deribit. Obchodní platforma zdůraznila, že klientské prostředky jsou v bezpeční, protože ztráty jsou kryty rezervami společnosti.

Po útoku došlo k pozastavení výběrů. Uvádí se, že krádež kryptoměn z hot wallet – online peněženky společnosti – způsobila kryptoburze škodu ve výši 28 milionů dolarů.

Klientská aktiva, Fireblocks ani žádná z adres cold peněženek nejsou ovlivněny. V souladu s firemním postupem je 99 % našich uživatelských prostředků drženo v cold peněženkách, abychom omezili dopad těchto typů událostí, uvedla společnost.

Navzdory hacku burza uvádí, že obchodování na Deribitu funguje jako obvykle. V rámci probíhajících bezpečnostních kontrol pak museli zastavit výběry.

Díky naší zásadě hotwallet jsme byli schopni omezit ztrátu uživatelských prostředků, poznamenal pracovník podpory Deribitu.

Společnost říká, že i přes ohromující ztrátu způsobenou hackem zůstává ve zdravé finanční pozici. Nyní kontroluje své bezpečnostní opatření a pracuje na vyšetřování incidentu.

Hacker Team Finance vrátí 7 milionů dolarů z exploitu

První incident

V roce 2022 již bylo podle zprávy společnosti PeckShield ukradeno krypto za 3 miliardy dolarů, což platilo ještě před hackem burzy Deribit. Povětšinou se hackeři zaměřují na rodící se sektor DeFi, zatímco kryptoburzy již zpravidla zapracovaly na bezpečnosti během let útoků. Nicméně nejnovější útok dává tušit, že hackeři ani zde ještě neřekli poslední slovo.

Tento hack byl pro Deribit prvním podobným incidentem od spuštění společnosti v roce 2016. V současné době činí denní objem obchodování na Deribitu 280 milionů dolarů, podle údajů ze stránky CoinGecko.

Společnost má navíc problémy s webem. Některé sekce webových stránek společnosti Deribit nefungují. Jmenovitě Deribit Insights, krypto datové centrum společnosti, není v současné době k dispozici.

I přes kritickou chybu na webu se zdá, že obchodní web společnosti Deribit funguje jak má. Podle zástupce Deribitu spolu problém s webem a hack nesouvisí.

Registrací na Coinbase přes tento odkaz získáte bonus 10 USD za první nákup kryptoměn. Více informací a návod najdete zde.

Závěr

Krypto derivátová a opční burza Deribit utrpěla hack za 28 milionů dolarů. To je v přepočtu na koruny téměř 700 milionů Kč.

 

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Coinbase

Registrací na Coinbase přes náš odkaz získáte zdarma 10 USD v bitcoinech po prvním nákupu kryptoměny.

VÍCE ZDE

Binance

Registrací na burze Binance přes náš odkaz získáte doživotní 10% slevu na obchodních poplatcích.

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *