Hacker Team Finance vrátí 7 milionů dolarů z exploitu

cyber, hacker, white hat, hack, exploit, matrix

Osoba či skupina, která stojí za exploitem Team Finance, začíná vracet kořist.

Projekty Team Finance získají 90 % svých prostředků

Podle blockchainové bezpečnostní firmy SlowMist získaly projekty ovlivněné hackem od hackera zatím 7 milionů dolarů. Mezi projekty, u kterých je potvrzeno, že obdržely refundace, patří Tsuka (765 000 DAI), Kondux (209 ETH), $CAW (5 073 000 DAI) a FEG (548 ETH).

Pachatel uvedl, že si ponechá 10 % prostředků jako odměnu. Sám sebe pak označil termínem whitehat, tj. hacker, který identifikuje zranitelná místa v softwaru bez postranních úmyslů.

Podle oficiálních stránek Team Finance byly všechny služby obnoveny a fungují správně. „Všechny uživatelské prostředky jsou nedotčené a bezpečné,“ píše se na webu.

Willy Woo říká, že Bitcoin je na cestě k dosažení 1 000 000 000 unikátních uživatelů

27. října došlo během migrace platformy z Uniswap v2 na v3 k hacku, který vedl ke ztrátě 14,5 milionu dolarů. Protokol Team Finance

Advertisement
, který má na 12 blockchainech zajištěny 3 miliardy dolarů, okamžitě pozastavil veškeré aktivity na platformě a vyzval hackera, aby se spojil a prodiskutoval odměnu za nalezení chyby.

Bezmocní uživatelé se seřadili v chatovacím boxu hackera a požádali o vrácení peněz. Hacker odpověděl objasněním, že je white hat a plánuje vrátit většinu uloupených prostředků.

 

Návod | Burza Coinbase (Pro, Earn) Kompletní info, jak založit, bonus, poplatky, nákup kryptoměn

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.