Dá evropská regulace MiCA krypto influencerům, co si zaslouží?

úžas, překvapený, muž, obličej, výraz

Propagovat nějaký projekt a inkasovat zisky by pro influencery v EU mělo být díky MiCA regulaci velkým problémem.

MiCA dosedne na “shillery”

Regulace známá jako MiCA (Markets in Crypto-assets), která byla schválena Hospodářským a měnovým výborem Evropského parlamentu 10. října, má být uzákoněna po několika dalších krocích.

Zákon Evropské unie o regulaci kryptoměn obsahuje jasné varování pro krypto influencery. Ti mohou být obviněni z manipulace s trhem, pokud neprozradí potenciální střet zájmů.

Krypto youtubeři a další aktivní členové komunity, kteří se dosud spoléhali na hlášku typu tohle není finanční poradenství,” mohou narazit na problémy. Tohle sdělení je již totiž od trestného stíhání neochrání.

Patrick Hansen, ředitel pro strategii a politiku emitenta stablecoinů z EU Circle, pozorně sledoval schválení zákona a upozornil na příslušnou část návrhu v tweetu z 1. listopadu. Uvedl:

Kryptoměnoví influenceři pozor: Komentování krypto aktiv v (sociálních) médiích bez upozornění a profitování z toho bude v EU považováno za manipulaci s trhem, jakmile MiCA vstoupí v platnost.

Registrací na Coinbase přes tento odkaz získáte bonus 10 USD za Váš první nákup kryptoměn na největší americké kryptoburze. Více informací a návod najdete zde.

Prozraďte své pozice!

Cílem je „zabránit obchodování zasvěcených osob, nezákonnému zveřejňování interních informací a manipulaci s trhem souvisejícím s kryptoaktivy, aby byla zajištěna integrita trhů s kryptoaktivy.”

Cointelegraph sdílel názor někoho z členů kryptokomunity, který na Redditu napsal výrok ve stylu Jokera ze stejnojmenného filmu z roku 2019:

Advertisement

Shillování určitých projektů a nepřebírání nikdy žádné odpovědnosti za ztráty, které to lidem způsobí. Je na čase, aby tito influenceři dostali to, co si zaslouží.

I když je nepravděpodobné, že MiCA bude plně použitelná do roku 2024, zdá se velmi pravděpodobné, že projde. Hansen to po finalizaci textu 5. října dokonce označil za „čistou formalitu.“

Zatím vše nasvědčuje tomu, že kdokoli bude v EU veřejně mluvit o kryptoměnách, bude muset zveřejnit své pozice, aby se vyhnul případnému stíhání.

Willy Woo říká, že Bitcoin je na cestě k dosažení 1 000 000 000 unikátních uživatelů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.