Pondělí, 20 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Lending platforma BlockFi vyhlašuje bankrot v důsledku kolapsu FTX

BlockFi oficiálně vyhlašuje bankrot podle kapitoly 11 a začíná vymáhat aktiva od FTX a Bankman-Frieda.

Bankrot BlockFi

Platforma umožňující získávání úroků z kryptoměn doplatila na své spojení s kryptoburzou FTX. Po několika týdnech od zastavení výběrů BlockFi 28. 11. 2022 oznámilo své vyhlášení bankrotu podle kapitoly 11.

Společnost jako primární příčinu označila kolaps FTX.

Dnes BlockFi podala dobrovolné podání podle kapitoly 11 amerického zákona o bankrotu…

Naší prioritou je maximalizace hodnoty pro všechny klienty a další zainteresované strany. Tento proces pomůže BlockFi stabilizovat naše podnikání a poskytne nám příležitost pracovat na dokončení komplexní restrukturalizační transakce s cílem maximalizovat hodnotu…

V rámci našeho úsilí o restrukturalizaci se zaměříme na vymáhání všech závazků BlockFi vůči protistranám, včetně FTX…

Jednání v nejlepším zájmu našich klientů je naším hlavním cílem a nadále vede naši cestu vpřed. Kapitola 11 je transparentní proces a my budeme pokračovat v komunikaci s našimi klienty, abychom zajistili, že se vše dozví přímo od nás.

Vlk z Wall Street Jordan Belfort: Sam Bankman-Fried používal FTX jako „osobní prasátko“

Žaloba

Nově zkrachovalá platforma pro krypto lending BlockFi podala žalobu u konkurzního soudu Spojených států pro okres New Jersey na holdingovou společnost Emergent Fidelity Technologies Sama Bankmana-Frieda. Došlo k tomu jen několik hodin poté, co BlockFi podala u stejného soudu návrh na vyhlášení konkurzu podle kapitoly 11.

Společnost BlockFi požaduje, aby jí investiční společnost Bankman-Frieda (bývalého CEO FTX) vydala své akcie ve společnosti Robinhood jako záruku, kterou se zavázala zaplatit v rámci zástavní smlouvy z 9. listopadu, v níž se Emergent dohodl s BlockFi na splátkovém kalendáři, který údajně nesplácel.

Do spojení s FTX a SBF se BlockFi dostalo v červenci, po akvizici za 240 milionů dolarů. V té době generální ředitel BlockFi Zac Prince uvedl jako motiv dohody kolapsy Celsia a Three Arrows Capital (3AC).

Negativní dopad na BlockFi měla volatilita krypto trhu, zejména události na trhu související s Celsiem a 3AC. Zprávy o Celsiu z 12. června odstartovaly nárůst výběru klientů z platformy BlockFi, přestože jsme v nich nebyli nijak exponováni.

Ve stejném týdnu zprávy 3AC podnítily další strach na trhu. I když jsme byli jedni z prvních, kteří plně akcelerovali naši překolateralizovanou půjčku společnosti 3AC a také zlikvidovali a zajistili veškerý kolaterál, zaznamenali jsme ztráty ve výši ~80 milionů dolarů, což je zlomek ztrát hlášených ostatními.

Ve svém prohlášení o úpadku BlockFi uvedla, že má aktiva ve výši 1 až 10 miliard USD a závazky ve stejném rozsahu, spolu s více než 100 000 věřiteli.

 

On-chain účetnictví budoucí součástí kryptoekonomiky: Na vizi Buterina se shodli šéfové Binance a Coinbase

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *