Úterý, 25 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Vlk z Wall Street Jordan Belfort: Sam Bankman-Fried používal FTX jako „osobní prasátko“

Jordan Belfort, známý jako původní Vlk z Wall Street, poskytuje svůj pohled na to, co se podle něj stalo za zavřenými dveřmi na zkrachovalé kryptoburze FTX.

SBF měl FTX jako prasátko

Vlk z Wall Street v rozhovoru pro Fox Business uvedl, že FTX ve skutečnosti nebyla burza. Taková představa je totiž podle Belforta mylná. Uvádí:

Nejde o burzu. Je to jako makléřská firma nebo banka, která držela peníze zákazníků a oni je v podstatě vysávali. Používal to jako své osobní prasátko, Sam Bankman-Fried. Lidé uložili své peníze na FTX, protože chtěli obchodovat, jako na každou makléřskou firmu. Bylo by to ekvivalentní tomu, jít do JPMorgan Chase, vložit své peníze na svůj bankovní účet Chase.. a pak zjistíte, že ve skutečnosti [CEO JPMorgan] Jamie Dimon osobně bere vaše peníze, jezdí do Las Vegas a o víkendech hraje hazardní hry, protože vaše peníze, jeho peníze – jaký je rozdíl? 

Belfort dále uvádí, že to, co se ve skutečnosti dělo, je že SBF používal všechny prostředky, které lidé ukládali „v makléřské firmě FTX”, a používal je jako „své osobní prasátko…”

Salvador nakupuje BTC; Grayscale neposkytne důkaz o rezervách; Rekordní fail Stock-to-Flow: Zprávy týdne

Koupili byty, cokoliv jiného si koupili. Sázeli na divoké obchodování s deriváty, takže využívali pákový efekt. Muselo to skončit špatně.

Belfort dochází k závěru, že FTX byla založena za účelem financování Alameda Research, části kryptoburzy pro rizikové obchodování. Lidé v čele přitom i podle Vlka z Wall Street nebyli dobří obchodníci.

FTX má více než 1 milion věřitelů! Uvádí to aktualizované prohlášení o bankrotu

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *