Úterý, 21 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

On-chain účetnictví budoucí součástí kryptoekonomiky: Na vizi Buterina se shodli šéfové Binance a Coinbase

Generální ředitelé dvou největších kryptoburz Binance a Coinbase se přiklánějí k realizaci nápadů zakladatele Etherea Vitalika Buterina.

Registrací na Coinbase přes tento odkaz získáte bonus 10 USD za Váš první nákup kryptoměn na největší americké kryptoburze. Více informací a návod najdete zde.
Zaregistrujte se na Binance přes tento odkaz a získáte 10% slevu na poplatcích. Pro více informací o největší altcoinové burze na světě navštivte náš návod.

Kryptoburzy Buterina vyslyší

V reakci na to, že si SBF slovy Vlka z Vall Street udělal z FTX „své osobní prasátko,” se řada kryptoburz začala přiklánět k poskytování důkazů o rezervách (Proof of Reserves). Vitalika Buterina pak napadlo několik věcí, jak mohou burzy bezpečně zachovat transparentnost pro své zákazníky, které se rozhodl sdílet.

Buterin navrhl systém, kde si uživatelé mohou ověřit své osobní zůstatky prostřednictvím Merkle Tree, chráněného soukromím zk-SNARK (s nulovými znalostmi, stručným neinteraktivním argumentem znalostí).

Nejjednodušší věc, kterou můžeme udělat, je vložit vklady všech uživatelů do stromu Merkle (nebo ještě jednodušeji do závazku KZG) a pomocí ZK-SNARK dokázat, že všechny zůstatky ve stromu jsou nezáporné a dávají dohromady nějakou deklarovanou hodnotu. Pokud přidáme vrstvu hashování pro zajištění soukromí, větev Merkle (nebo KZG proof) poskytnutá každému uživateli by neprozradila nic o zůstatku jakéhokoli jiného uživatele.

Reakce šéfů kryptoburz

Generální ředitel Coinbase Brian Armstrong v reakci na Buterinův návrh spoluzakladateli Etherea poděkoval. Dále řekl, že on-chain účetnictví bude důležité pro vývoj odvětví.

Také šéf Binance Changpeng “CZ” Zhao schvaluje nápady Buterina. Na jeho vizi již také údajně pracuje.

Buterin říká, že krypto burzy by se měly vyvinout tak, aby nedržely kryptoměny uživatelů, ale současně by měly určité aspekty centralizované, aby mohly poskytovat služby, jako je obnova peněženky a regulační požadavky.

V dlouhodobější budoucnosti doufám, že se přiblížíme k tomu, aby všechny burzy nebyly depozitní, alespoň na straně kryptoměn. Obnovení peněženky by existovalo a možná bude potřeba vysoce centralizované možnosti obnovy pro nové uživatele, kteří se zabývají malými částkami, stejně jako pro instituce, které taková opatření vyžadují z právních důvodů, ale to lze provést na vrstvě peněženky, nikoli v rámci samotné burzy. .

Na straně fiatu by se pohyb mezi tradičním bankovním systémem a krypto ekosystémem mohl uskutečňovat prostřednictvím procesů cash-in/cash out nativních stablecoinů krytých aktivy, jako je USDC. Bude však ještě chvíli trvat, než se tam plně dostaneme.

Hack, podivné machinace, vyšetřování, domino efekt.. Co nového kolem FTX: Speciál Zprávy týdne

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *